You are currently viewing Szesnastu debiutantów w LOTTO Superlidze

Szesnastu debiutantów w LOTTO Superlidze

Od początku sezonu w LOTTO Superlidze zagrało 16 nowych tenisistów stołowych. W tym gronie są Piotr Cyrnek z KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Daniel Lis z UKS Villa Verde Olesno.

Drużyna z Suchedniowa jest jedyną oprócz Dekorglassu Działdowo, która wygrała wszystkie 4 mecze. Global Pharma 1924 ma na koncie 10 punktów, o jeden mniej od lidera z Działdowa. We wrześniowych spotkaniach Piotr Cyrnek razem z Danielem Bąkiem 2-krotnie zapewnili zwycięstwo swojemu zespołowi 3:2.

Beniaminek z Olesna wygrał w niedzielę u siebie z Petralana TTS Polonia Bytom 3:2 i to było historyczne, pierwsze zwycięstwo w LOTTO Superlidze. Wcześniej przegrał 2 z 3 meczów po 2:3 i zgromadził łącznie 4 punkty. Daniel Lis wystąpił we wrześniowym meczu z rywalami z Suchedniowa.

W LOTTO Superlidze zadebiutowali także dwaj zawodnicy z europejskich krajów – Duńczyk Jonathan Groth w Dekorglassie Działdowo i Turek Ibrahim Gunduz w Olimpii-Unii Grudziądz. Obydwaj są pierwszymi reprezentantami swoich krajów w polskiej superlidze.

Najwięcej debiutantów w tym sezonie mamy z Azji, w tym z Korei Południowej 5 i Japonii 4. Po raz pierwszy zagrało także po jednym pingpongiście z Chin, Iranu i Tajwanu.

Łącznie zadebiutowało 16 zawodników z 11 klubów, po 2 w barwach Suchedniowa, Jarosławia, Olesna, Torunia, Grudziądza oraz 1 w składzie Działdowa, Bytomia, Zielonej Góry, Zamościa, Gdańska i Grodziska Mazowieckiego. Debiutantów na razie brak w Bydgoszczy, Białymstoku i Rzeszowie.

Debiutanci w sezonie 2022/23
Polacy 2 (Piotr Cyrnek/Suchedniów, Daniel Lis/Olesno)

Europa/spoza Polski 2 (Duńczyk Jonathan Groth/Działdowo, Turek Ibrahim Gunduz/Grudziądz)

Azjaci 12 (Koreańczycy Kim Donghyun/Toruń, Park Gyeongtae/Zamość, Woo Hyeonggyu/Jarosław, Park Gyuhyeon/Grudziądz, Jang Seongil/Grodzisk Mazowiecki
Japończycy Kowa Nakamura/Suchedniów, Taisei Matsushita/Zielona Góra, Shodai Sakane/Gdańsk, Yuki Matsuyama/Toruń
Chińczyk Wang Lichen/Bytom, Irańczyk Amirreza Abbasi/Jarosław, Tajwańczyk Kao Cheng-Jui/Olesno)

Dodaj komentarz