You are currently viewing Do srebra w drużynie Maciej Kubik dołożył brąz w mikście

Do srebra w drużynie Maciej Kubik dołożył brąz w mikście

W każdym tegorocznym, wielkim międzynarodowym turnieju mistrzowskim w kategoriach młodzieżowych (U-19, U-21) Maciej Kubik zdobywał medale. W Tunisie wywalczył dziś brązowy medal w grze mieszanej, w której występował z Japonką Miwą Harimoto.

Maciej Kubik, który seniorską karierę zaczynał w Olimpii-Unii Grudziądz w LOTTO Superlidze, w wieczornym półfinale – wraz z Miwą Harimoto – grał przeciwko pingpongistom z Korei Południowej Lee Hoyun/Lee Daeun. Pojedynek miał wyrównany przebieg, a w ostatnim piątym secie było 6:6. W tym momencie Koreańczycy wygrali kilka akcji z rzędu i utrzymali prowadzenie.

W finale spotkają się z mikstem Kuai Man/Lin Shidong (Chiny), który ograł Felixa Lebrun i Prithikę Pavade (Francja) 3:1.

W całych zawodach Maciej Kubik i Miwa Harimoto spisali się bardzo dobrze, wczoraj wygrali dwie gry po 3:0 z rywalami z Chin oraz Tajwanu.

19-letni Maciej Kubik był także liderem naszej reprezentacji w turnieju drużynowym, w którym Polacy pokonali Australię i Tajwan, a dopiero w finale ulegli Chińczykom. Zdobył on 1 pkt dla Biało-Czerwonych.

Wynik MŚJ:

mikst – 1/2 finału
Maciej Kubik (Polska)/Miwa Harimoto (Japonia) – Lee Hoyun/Lee Daeun (Korea Płd.) 2:3 (11:7, 6:11, 8:11, 11:4, 8:11)

Dodaj komentarz