You are currently viewing Znów 2 punkty Dyjasa, Domin “postawił” się Konishiemu

Znów 2 punkty Dyjasa, Domin “postawił” się Konishiemu

Ciekawym meczem była dzisiejsza rywalizacja lidera LOTTO Superligi Dekorglassu Działdowo z “czerwoną latarnią” rozgrywek Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów. Dekorglass wygrał 3:1, 2 punkty zdobył Jakub Dyjas. Dla gości punkt zdobył Patryk Dziuba, zaś debiutant Maciej Domin “postawił” się faworytowi, jakim był Kaii Konishi.

Jakub Dyjas zaczął piątkowe spotkanie od pewnego zwycięstwa z Szymonem Brudem 3:0. W pierwszym secie lider rankingu indywidualnego nie oddał ani jednego punktu, zaś w drugim i trzecim triumfował 11:7.

Szymon Brud debiutował w LOTTO Superlidze w Sokołów S.A. (dziś Oxynet) Jarosław, a w barwach rzeszowskich zagrał dotychczas w spotkaniu z Villa Verde Olesno (3:2) – przegrał z Kao Cheng-Jui 0:3. W deblu z Szymonem Kolasą pokonali Daniela Lisa/Artura Białka 2:0.

Niespodziewanie Maciej Domin, wychowanek JKTS Jastrzębie-Zdrój, prowadził 1:0 i 9-8 w 2 secie z Japończykiem Kaii Konishim, dawnym ćwierćfinalistą Mistrzostw Świata w singlu. Zawodnik Dekorglassu wytrzymał trudny moment i ostatecznie zwyciężył 3:1.

Następnie Patryk Dziuba wygrał z Patrykiem Lewandowskim 3:1, co oznaczało, że dojdzie do czwartej gry singlowej. Miłosz Sawczak zastąpił Macieja Domina, ale nie zdołał sprawić niespodzianki w grze z Mistrzem Polski Jakubem Dyjasem.

Na następne spotkania w LOTTO Superlidze zapraszamy 16 grudnia.

Dekorglass Działdowo – Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 3:1
Jakub Dyjas – Szymon Brud 3:0 (11:0, 11:7, 11:7)
Kaii Konishi – Maciej Domin 3:1 (6:11, 11:9, 11:5, 11:7)
Patryk Lewandowski – Patryk Dziuba 1:3 (12:10, 9:11, 5:11, 3:11)
Jakub Dyjas – Miłosz Sawczak 2:0 (11:7, 11:8)