You are currently viewing Dekorglass nie dał żadnych szans rywalowi z Austrii

Dekorglass nie dał żadnych szans rywalowi z Austrii

Mamy pierwszego półfinalistę Pucharu Europy! Dekorglass Działdowo nie dał żadnych szans rywalowi z Austrii – Solex Consult Wiener Neustadt i po niespełna 90 minutach zwyciężył 3:0. To powtórka wyniku z pierwszego spotkania.

W swojej hali Dekorglass był zdecydowanie lepszą drużyną. Kolejno Jakub Dyjas wygrał z Chorwatem Frane Kojciem 3:0, Jonathan Groth z kolejnym Chorwatem Ivorem Banem 3:1 oraz Kaii Konishi z Niemcem Felixem Wetzelem 3:0.

Najbardziej wyrównany był drugi pojedynek między leworęcznymi zawodnikowi. Duńczykowi z Dekorglassu początkowo kompletnie nie szło, ale mozolnie odrabiał straty i w efekcie triumfował w pierwszym secie na przewagi. Drugiego wygrał do 9, trzeciego przegrał, ale w ostatnim znów był górą.

Swoje gry wyraźnie wygrywali pozostali podopieczni trenera Michała Dziubańskiego. Tylko 16 małych punktów stracił Jakub Dyjas w rywalizacji z Frane Kojciem.

W 1/2 finału Pucharu Europy Dekorglass, lider LOTTO Superligi, zmierzy się z którymś z finalistów poprzedniego sezonu – obrońcą tytułu Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki lub Wicemistrzem Polski Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz.

Pierwszy mecz 28 stycznia o g. 16:00 w Bydgoszczy.

Ćwierćfinał – mecz rewanżowy

Dekorglass Działdowo – Solex Consult Wiener Neustadt 3:0

Jakub Dyjas – Frane Kojić 3:0 (11:8, 11:3, 11:5)
Jonathan Groth – Ivor Ban 3:1 (13:11, 11:9, 4:11, 11:8)
Kaii Konishi – Felix Wetzel 3:0 (11:7, 11:9, 11:5)

Dodaj komentarz