You are currently viewing Marek Badowski zapewnił zwycięstwo Dartomowi Bogorii w Pucharze Europy

Marek Badowski zapewnił zwycięstwo Dartomowi Bogorii w Pucharze Europy

Marek Badowski zapewnił zwycięstwo Dartomowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Europy. Mistrz Polski pokonał dziś w Bydgoszczy Wicemistrza Polski Polski Cukier Gwiazdę 3:2. To były klub Marka Badowskiego.

Pasjonująca była ostatnia gra, w której spotkał się on z Carlosem Caballero. Hiszpan prowadził 1:0 i 2:1, ale reprezentant Polski doprowadził dwa razy do remisu 2:2. Skrócony piąty set to huśtawka emocji, najpierw 2:0 dla Marka Badowskiego, a po przerwie na czas to Carlos Caballero wygrywał 3:2. Polak zachował to jednak zimną krew i triumfował 6:5.

Wcześniej też było bardzo ciekawie. Najlepszy w bydgoskim zespole Vladislav Ursu pokonał Marka Badowskiego 3:1, zaś z Miłoszem Redzimskim wygrał 3:0 i generalnie zniechęcił młodego przeciwnika do walki w końcowych akcjach.

Punkty dla Dartomu Bogorii wywalczyli też Miłosz Redzimski po zwycięstwie z Carlosem Caballero 3:1 oraz Panagotis Gionis po wygranej z Arturem Grelą 3:1. Grek wrócił do gry po 1,5-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie 10 lutego w Grodzisku Mazowieckim. Na dziś Dartom Bogoria ma 2 punkty, Polski Cukier Gwiazda 1 pkt. Do półfinału awansuje ten zespół, który wygra 3:0 lub 3:1, czyli za 3 punkty. Jeśli bydgoszczanie zwyciężą 3:2, wtedy dojdzie do Golden Score.