You are currently viewing Piotr Chodorski zadebiutuje w hiszpańskiej Segunda Division

Piotr Chodorski zadebiutuje w hiszpańskiej Segunda Division

Kolejny polski zawodnik z LOTTO Superligi dostał szansę gry w zagranicznym klubie. 31-letni Piotr Chodorski z Akademii Zamojskiej Zamość będzie występował w Tecnigen Linares w hiszpańskiej Segunda Division.

Zadebiutuję w niedzielnym (29 stycznia) meczu Tenigen z Club Tenis de Mesa Jerez – mówi Piotr Chodorski, którego klub ma siedzibę w mieście Linares, 300 km od stolicy Madrytu.

Drużyna polskiego tenisisty stołowego zajmuje 2 miejsce po 11 kolejkach. Zdobyła 18 punktów, tyle samo co lider Cluba Malaga Tenis De Mesa i plasujący się na 3 lokacie Club Tenis De Mesa Mazda Jerez. Zwycięzca grupy 11 wywalczy awans, zaś drużyny z pozycji 2-3 zagrają w barażach.

W poprzedniej kolejce Tecnigen Linares przegrał u siebie z Club Malaga 1:5. Jedyny punkt zdobył Jose Villa Jimenez, który pokonał Antonio Garrido Ropero 3:1.

W zespole Piotra Chodorskiego zagrali także Esteban Rodriguez Beltran, Esteban Roberto Rodriguez Peralto.

W tym sezonie LOTTO Superligi Piotr Chodorski występuje w barwach Zamościa i miał najlepszy bilans w rundzie jesiennej 10-6 w singlu oraz 1-0 w deblu.

Zespół prowadzony przez Piotra Kostrubca rywalizację w Grupie Spadkowej rozpocznie 3 lutego wyjazdowym meczem z Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów.

Piotr Chodorski był w przeszłości Mistrzem Europy kadetów w grze podwójnej z Chorwatem Borną Kovacem (2006), Wicemistrzem Europy kadetów w grze podwójnej z Patrykiem Chojnowskim (2005), Wicemistrzem Europy juniorów w deblu z Robertem Florasem (2009), brązowym medalistą ME kadetów w singlu (2005). Odniósł też sporo sukcesów na arenie krajowej.

Dodaj komentarz