You are currently viewing Dekorglass zdecydowanie lepszy od Dartomu Bogorii

Dekorglass zdecydowanie lepszy od Dartomu Bogorii

Lider LOTTO Superligi zdecydowanie lepszy od Mistrza Polski! W czwartkowym spotkaniu 1/2 finału Puchar Europy Dekorglass Działdowo pokonał Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:0. Rewanż w środę 22 lutego o g. 17:30.

Początek należał do Dartomu Bogorii, ponieważ Marek Badowski dość wyraźnie wygrał dwa pierwsze sety z Jakubem Dyjasem. Ale od tego momentu zwyciężali już tylko zawodnicy Dekorglassu.

Jakub Dyjas odrobił straty, a w 5 secie triumfował 6:4. Pokazał znów, że świetnie czuje się w arcytrudnych sytuacjach, a gra do 6 pkt jest jego domeną.

Mistrzowie Polski z 2021 roku rozegrali dzisiaj świetne spotkanie. Duńczyk Jonathan Groth ograł Greka Panagiotisa Gionisa 3:0, a Japończyk chińskiego pochodzenia Kaii Konishi pokonał Miłosza Redzimskiego 3:0. W ostatnim secie Redzimski obronił 3 meczbole, ale ostatnie słowo należało do Azjaty.

Rezultat 3:0 oznacza, że na półmetku półfinałowej rywalizacji Dekorglass ma 3 pkt, a jego rywal 0. Zgodnie z regulaminem za zwycięstwo 3:0, 3:1 otrzymuje się 3 pkt.

Rewanż zapowiada się bardzo ciekawie. Sukces klubu z Działdowa (3:0, 3:1, 3:2), a nawet porażka 2:3 sprawi, że wywalczy awans do finału. W przypadku triumfu Dartomu Bogorii 3:0, 3:1 dojdzie do tzw. Golden Score, czyli dogrywki.

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:0
Jakub Dyjas – Marek Badowski 3:2 (7:11, 7:11, 11:8, 11:6, 6:4)
Jonathan Groth – Panagiotis Gionis 3:0 (14:12, 11:4, 11:6)
Kaii Konishi – Miłosz Redzimski 3:0 (11:8, 11:5, 11:8)