You are currently viewing Ćwierćfinalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata Quadri Aruna w Jarosławiu!

Ćwierćfinalista Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata Quadri Aruna w Jarosławiu!

Oxynet Jarosław włączy się do walki o Mistrzostwo LOTTO Superligi w sezonie 2023/24? Menedżer Kamil Dziukiewicz właśnie poinformował o podpisaniu umowy z Nigeryjczykiem Quadri Aruną. Obecnie zajmuje 13 miejsce w rankingu w światowym, a był już – jako pierwszy pingpongista z Afryki – 10.

W swojej karierze 34-letni Quadri Aruna wygrywał m.in. z Timo Bollem, Tomokazu Harimoto, Liang Jingkunem, Wong Chun Tingiem i wieloma innymi gwiazdami tenisa stołowego.

Nigeryjczyk grał już w Polsce, m.in. kilka lat temu w barwach Sportingu Lizbona przeciwko Dartomowi Bogorii Grodzisk Mazowiecki w Lidze Mistrzów. Od tego czasu poczynił duże postępy. Awansował do ćwierćfinału m.in. Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku oraz Mistrzostw Świata w Houston w 2021 roku.

Obecnie Quadri Aruna jest zawodnikiem TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell. W lidze niemieckiej ma bilans 5-6 w tym sezonie. Pokonał m.in. Macieja Kubika, Deniego Kożula, Yuto Muramatsu, a przegrał np. z Qiu Dangiem, Lin Yun-Ju i Kanakiem Jha.

Z tym nigeryjskim zawodnikiem rywalizowali już oczywiście Polacy. Między innymi Jakub Dyjas z Dekorglass Działdowo przegrał z Quadri Aruną 1:3 w ćwierćfinale turnieju WTT Contender w Tunisie w 2021 roku.

Z kolei podczas drużynowych kwalifikacji olimpijskich na początku 2020 roku Jakub Dyjas pokonał Quadri Arunę 3:1, a Samuel Kulczycki przegrał z nim 2:3.

Dodaj komentarz