You are currently viewing Jakub Dyjas przeciwko Chuangowi w ćwierćfinale debla

Jakub Dyjas przeciwko Chuangowi w ćwierćfinale debla

Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) i Belg Cedric Nuytinck w swoim trzecim meczu podczas Singapore Smash 2023 zagrają z tenisistami stołowymi z Azji. O awans do półfinału zmierzą się z tajwańskim duetem Lin Yun-Ju/Chuang Chih-Yuan.

W poprzednim sezonie Chuang występował w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki, zanotował epizod w LOTTO Superlidze, ale akurat z Jakubem Dyjasem nie rywalizował w singlu.

W środę Tajwańczycy wygrali ze Szwedami Kristianem Karlssonem i Mattiasem Falckiem 3:0 (13:11, 11:7, 14:12) w 1/8 finału.

Do tej pory Jakub Dyjas i Cedric Nuytinck ograli dwie pary z Europy, Hiszpana Alvaro Roblesa i Rumuna Ovidiu Ionescu oraz Anglików Paula Drinkhalla i Liama Pitchforda.

Natomiast Lin Yun-Ju/Chuang Chih-Yuan pokonali w 1 rundzie Austriaków Daniela Habesohna i Roberta Gardosa.

Jutrzejsze spotkanie w 1/4 finału rozpocznie się o g. 12:30.

W singlu w ćwierćfinale jest już Szwed Truls Moregard, który grając w Dekorglassie Działowo – razem m.in. z Jakubem Dyjasem – zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski w 2021 roku. Jego przeciwnikiem będzie Fan Zhedong i będzie to rewanż za finał Indywidualnych Mistrzostw Świata w Houston, gdzie zwyciężył Chińczyk.

Dodaj komentarz