You are currently viewing Przerwana seria Redzimskiego. Cyrnek lepszy w Suchedniowie

Przerwana seria Redzimskiego. Cyrnek lepszy w Suchedniowie

Zakończyła się trwająca 21 gier piękna seria zwycięstw 16-letniego Miłosza Redzimskiego. W dzisiejszym, wyjazdowym meczu Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów przegrał on z Piotrem Cyrnkiem. Dla zawodnika pierwszy sezon grającego w LOTTO Superlidze to najważniejsze zwycięstwo w karierze.

W piątkowy wieczór, w ramach 18 kolejki Grupy Mistrzowskiej, odbyły się dwa spotkania. W Gdańsku AZS AWFiS Balta przegrał z prowadzącym w tabeli Dekorglassem Działdowo 0:3.

W najciekawszym pojedynku Jakub Dyjas prowadził z Wandżim 2:0 i 6:2, a 2 piłki meczowe miał w 4 secie. Z kolei ostatniego lepiej rozpoczął pingpongista Balty, lecz końcowego należała do Dyjasa o żelaznych nerwach.

Dekorglass ma już 10-punktową przewagę nad obrońcą tytułu Dartomem Bogorią i Orliczem, co oznacza, że zapewnił sobie 1 miejsce przed play-off. W Suchedniowie miejscowy zespół pokonał aktualnego Mistrza Polski 3:1, a oprócz Piotra Cyrnka, punkty i to dwa wywalczył Robert Floras. W barwach mazowieckiego zespołu grał aż 6 lat, od 2009 do 2015 roku.

W drugim secie skróconej gry singlowej, Robert Floras przegrywał z Miłoszem Redzimskim 8:10, potem wygrywał 11:10 i zwyciężył 13:11.

Gorąco robi się w Grupie Spadkowej. Petralana TTS Polonia Bytom wygrała dziś w Zamościu z Akademią Zamojską 3:1 i zrównała się punktami z tą drużyną. “Oczko” mniej ma Palmiarnia Zielona Góra.

Znów bezbłędny był Patryk Chojnowski, a w zwycięstwie pomógł Wang Lichen, który ograł Piotra Chodorskiego.

Czy to zwycięstwo zapewni utrzymanie bytomianom? Ostatnie spotkanie rozegrają 14 kwietnia w Toruniu z Energą Manekin, więc pewnie przyjdzie nam poczekać niemal 1,5 miesiąca na odpowiedź.