You are currently viewing Emocje jak u Hitchcocka! Zagra Młodzieżowy Mistrz Europy!

Emocje jak u Hitchcocka! Zagra Młodzieżowy Mistrz Europy!

Przed nami dwie ostatnie kolejki meczów w Grupach Mistrzowskiej i Spadkowej LOTTO Superligi. To będą emocje jak w dreszczowcach Alfreda Hitchcocka. Walka potrwa do ostatniej piłeczki. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń w piątek i niedzielę (14 i 16 kwietnia). W barwach Dartomu Bogorii zagra Miłosz Redzimski, świeżo upieczony Młodzieżowy Mistrz Europy.

W Grupie Mistrzowskiej trwa rywalizacja o rozstawienie w play-off. Spotkania ćwierćfinałowe, a więc o wejście do strefy medalowej już tuż, tuż – 21 i 23 kwietnia. Zdecydowanie w tabeli prowadzi Dekorglass Działdowo, ale kto będzie jego rywalem w walce o półfinał? Oczywiście zwycięzca rozgrywek Grupy Spadkowej, tylko kto?

Sytuacja w dolnej części tabeli jest i bardzo interesująca, i wciąż nierozstrzygnięta. Blisko pozostania w krajowej elicie są Akademia Zamojska Zamość 26 pkt, Petralana TTS Polonia Bytom 26, Palmiarnia Zielona Góra 25. Zapewne jedna z tych ekip awansuje do play-off. Z tym że bytomianom pozostało do rozegrania tylko jedno, najważniejsze spotkanie z Energą Manekinem.

Na dziś torunianie otwierają listę spadkowiczów, mając na koncie 22 punkty. W niedzielę czeka ich jeszcze wyjazd do Białegostoku. SBR zgromadziły 20 punktów, zachowując matematyczne szanse na dalszą grę w LOTTO Superlidze. Na Podlasiu zdają sobie sprawę z trudności zadania, ale z pewnością powalczą o 6 punktów i będą czekać na wyniki z innych hal.

Oficjalnie z najwyższą klasą rozgrywkową żegnają się Villa Verde Olesno i Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów. Czy za rok zobaczymy te kluby wśród najlepszych?

Za kilka dni kibice dowiedzą się nie tylko, kto pozostał w gronie superligowców, ale też jak będą wyglądały pary ćwierćfinałowe. Przypomnijmy, że drużyna nr 1 zagra z nr 8 (czyli zwycięzcą Grupy Spadkowej), nr 2 z nr 7, nr 3 z nr 6 oraz nr 4 z nr 5.

Walkower 0:3 ze względu na występ nieuprawnionego zawodnika w Dartomie Bogorii sprawił, że zespół z Grodziska Mazowieckiego stracił 2 punkty za mecz z Olimpią-Unią Grudziądz (3:2). Ale Mistrzowie Polski, w składzie ze złotym medalistą Młodzieżowych ME Miłoszem Redzimskim, dalej mają szansę na 2 lokatę po fazie grupowej i ewentualną grę z Olimpią-Unią o medal DMP.

Terminarz spotkań:

14 kwietnia, 18:00

Grupa Mistrzowska
Dekorglass Działdowo – Oxynet Jarosław
Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – AZS AWFiS Balta Gdańsk
pauzuje Olimpia-Unia Grudziądz

Grupa Spadkowa
Palmiarnia Zielona Góra – Villa Verde Olesno
Energa Manekin Toruń – Petralana TTS Polonia Bytom
SBR Dojlidy Białystok – Akademia Zamojska Zamość
pauzuje Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów

16 kwietnia, 16:00

Grupa Mistrzowska
Dekorglass Działdowo – Olimpia-Unia Grudziądz
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Oxynet Jarosław
Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – AZS AWFiS Balta Gdańsk
pauzuje Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów

Grupa Spadkowa
Palmiarnia Zielona Góra – Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów
Akademia Zamojska Zamość – Villa Verde Olesno
SBR Dojlidy Białystok – Energa Manekin Toruń
pauzuje Petralana TTS Polonia Bytom

Dodaj komentarz