You are currently viewing Lider LOTTO Superligi Dekorglass gra o Puchar Europy

Lider LOTTO Superligi Dekorglass gra o Puchar Europy

O sile poszczególnych lig decydują kluby, a lider LOTTO Superligi Dekorglass Działdowo jest w finale Pucharu Europy. We wtorek o g. 19:30 w rewanżowym spotkaniu zmierzy się z francuskim GV Hennebont w hali tego zespołu. A już dziś finał Ligi Mistrzów Borussia Düsseldorf – 1. FC Saarbrücken.

Ligi polska, francuska, niemiecka zaliczane są do najmocniejszych na kontynencie. Zespoły Bundesligi zdominowały Champions League, zaś drużyny LOTTO Superligi świetnie radzą sobie w Pucharze Europy, Dekorglass jest blisko wywalczenia trofeum, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki wystąpił w półfinale, a Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz w ćwierćfinale.

Gdyby nie zmiana regulaminu i zniesienie fazy ćwierćfinałowej w Lidze Mistrzów przez federację ETTU, Dekorglass i Dartom Bogoria walczyłyby w rundzie pucharowej. Po zajęciu 2 miejsc w swoich grupach kontynuowały rywalizację w Pucharze Europy. Klub z Działdowa dotarł do finału, a w sobotę przed swoją widownią pokonał GV Hennebont TT 3:2.

Niewiele zabrakło, aby zwycięstwo w roli gospodarza było jeszcze bardziej okazałe, bowiem Jakub Dyjas miał piłkę meczową z Kristianem Karlssonem w ostatnim secie, rozgrywanym do 6 punktów (prowadził 5:4).

Zwycięstwo to jednak zwycięstwo, chociaż z pewnością wynik 3:1 sprawiłby, że Dekorglass byłby w komfortowej sytuacji. Jednak i tak wszystko jest w rękach Jakuba Dyjasa, najlepszego zawodnika LOTTO Superligi, i jego kolegów.

W tym sezonie Dekorglass Działdowo ma bilans 5-0 w Pucharze Europy, 2-2 w Lidze Mistrzów i 15-2 w superlidze. Jeśli Jakub Dyjas, Kaii Konishi i Jonathan Groth są w wysokiej formie, to ciężko ich zatrzymać. Jutro wieczorem mają szansę powtórzyć sukces z Działdowa i po raz 2 w historii sięgnąć po Puchar Europy.

Potem Dekorglass, którego trenerem jest Michała Dziubański, czeka maksymalnie 7 kolejnych bardzo ważnych spotkań. Najpierw 14.04 z Oxynetem Jarosław i 16.04 z Olimpią-Unią Grudziądz w Grupie Mistrzowskiej Lotto Superligi. Ćwierćfinały play-off odbędą się 21 i 23 kwietnia, półfinały 2 i 4 czerwca, a wielki finał 11 czerwca.

Dodaj komentarz