You are currently viewing Park Jeongwoo zamiast Asuki Machiego w Orliczu Suchedniów

Park Jeongwoo zamiast Asuki Machiego w Orliczu Suchedniów

Grający obecnie w Olimpii-Unii Grudziądz Koreańczyk Park Jeongwoo zastąpi Japończyka Asukę Machiego w nowym składzie w składzie Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Asuka Machi dostał lepszą ofertę z innego klubu i zdecydował się ją wybrać, więc stanęliśmy przed zadaniem znalezienia zawodnika na podobnym poziomie i porozumieliśmy się z Parkiem Jeongwoo – mówi Bartosz Majcher, grający menedżer drużyny z Kielecczyzny.

26-letni Park Jeongwoo w sezonie 2019/20 uratował zespół z Grudziądza przed spadkiem, a w obecnych rozgrywkach LOTTO Superligi pomógł w awansie do Grupy Mistrzowskiej. To oczywiście jednoznaczne jest z tym, że Olimpia-Unia zagra w play-off o medal.

W bieżącym sezonie wygrywał z Taku Takakiwą czy Jakubem Dyjasem i wierzymy, że w przyszłym sezonie również będzie pokazywał grę na wysokim poziomie w Suchedniowie – przyznał Bartosz Majcher.

Dotychczasowy bilans Parka Jeongwoo, Drużynowego Wicemistrza Świata Juniorów z 2015 roku, w Grudziądzu w singlu to 32 zwycięstwa i 11 porażek.

Tymczasem Asuka Machi w barwach Orlicz wygrał 11 pojedynków, a przegrał 3. Wkrótce napiszemy, gdzie w nowym sezonie zagra japoński pingpongista.

Niewykluczone, że do rywalizacji Machiego i Jeongwoo dojdzie wkrótce w ćwierćfinale play-off. Obecnie Global Pharma Orlicz 1924 zajmuje 2 miejsce, a Olimpia-Unia 7. Jeśli nic się nie zmieni, zmierzą się w bezpośredniej walce o podium Drużynowych Mistrzostw Polski.

Dodaj komentarz