You are currently viewing Dekorglass złotym medalistą Drużynowych Młodzieżowych MP

Dekorglass złotym medalistą Drużynowych Młodzieżowych MP

Dekorglass Działdowo wygrał z Ostródzianką Ostróda 3:2 w finale Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbywają się w Szczawnie-Zdroju. Brązowe medale zdobyli AZS AWFiS Gdańsk i Olimpia-Unia Grudziądz.

Spotkanie o złoty medal miało zacięty przebieg. Dekorglass przegrywał 0:1, potem prowadził 2:1, a do remisu doprowadził Michał Małachowski niespodziewanie wygrywając z kadrowiczem Samuelem Kulczyckim 3:1.

O tytule decydował pojedynek Patryka Lewandowskiego z Kubą Kwapisiem. Tenisista stołowy Dekorglassu zwyciężył 3:2, zapewnił swojemu zespołowi końcowy triumf, a sam zapisał na koncie drugie złoto w tym roku. Z Jakubem Dyjasem wywalczył w Płocku Mistrzostwo Polski w grze podwójnej.

Wczoraj wieczorem w półfinałach Dekorglass pokonał AZS AWFiS Gdańsk 3:0 (Samuel Kulczycki, Patryk Lewandowski – Adam Dudzicz, Maksymilian Miastowski), a Ostródzianka Ostróda pokonała Olimpię-Unię Grudziądz 3:1 (Kuba Kwapiś, Michał Małachowski – Jan Zandecki, Łukasz Sokołowski).

Co ciekawe, Łukasz Sokołowski w nowym sezonie nie zagra w Olimpii-Unii, bowiem już wcześniej zapadła decyzja, że wraca do Energi-Morlin Ostróda.

Do ćwierćfinałów MMP doszły takie zespoły jak m.in.: Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Jakub Stecyszyn, Jakub Lis, Adam Stąporek), Politechnika I Rzeszów (Szymon Kolasa, Patryk Dziuba), Politechnika II Rzeszów (Damian Korczak, Szymon Seroka).

Finał:

Dekorglass Działowo – Ostródzianka Ostróda 3:2

Patryk Lewandowski – Michał Małachowski 1:3
Samuel Kulczycki – Kuba Kwapiś 3:2
Samuel Kulczycki, Patryk Lewandowski – Michał Małachowski, Kuba Kwapiś 3:2
Samuel Kulczycki – Michał Małachowski 1:3
Patryk Lewandowski – Kuba Kwapiś 3:2
rezerwowy Jakub Miszkurka (Dekorglass)

Dodaj komentarz