You are currently viewing Polacy poznali rywali w barażach o awans do DME

Polacy poznali rywali w barażach o awans do DME

Przy okazji rozgrywanych w Sarajewie Młodzieżowych Mistrzostw Europy odbyło się losowanie barażów o awans do Drużynowych ME. Los okazał się łaskawy dla Polaków, którzy trafili na Finlandię i Litwę.

Turniej odbędzie się od 5 do 7 maja w Osijeku w Chorwacji.

Z tej grupy dwa zespoły wywalczą kwalifikację i we wrześniu wystąpią w DME w Malmoe. Ekipa z trzeciej pozycji będzie musiała grać w dodatkowej rundzie.

Nasza reprezentacja ma bardzo duże szanse awans do turnieju w Szwecji. Podopiecznym trenera Tomasza Krzeszewskiego nie powiodło się w pierwszej fazie eliminacji, w rozgrywkach I kategorii lepsze okazały się Dania i Portugalia.

Teraz Biało-Czerwoni (Jakub Dyjas, Marek Badowski, Miłosz Redzimski, Artur Grela, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik) walczyć będą z ekipami z II kategorii.

Finlandia w swojej grupie wygrała z 3:2 z Łotwą i 3:1 z Czarnogórą, a występowali: Benedek Olah, Alex Naumi, Aleksi Rasanen, Sam Khosravi.

Z kolei Litwa (Kestutis Zeimys, Valdas Martinkus, Ignas Navickas, Matas Vilkas) pokonała 3:1 Bośnię i Hercegowiną oraz przegrała 0:3 z Grecją.

Dodaj komentarz