You are currently viewing Trzy kluby ściskają kciuki za rezerwy Palmiarni

Trzy kluby ściskają kciuki za rezerwy Palmiarni

Potencjalny awans rezerw Palmiarni Zielona Góra – ZKS II może sprawić, że jeden ze spadkowiczów z LOTTO Superligi zagra jednak w krajowej elicie w sezonie 2023/24.

Przypomnijmy, że LOTTO Superligę opuściły:

  • Energa Manekin Toruń,
  • SBR Dojlidy Białystok,
  • Villa Verde Olesno,
  • Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów.

Jeśli po barażach drugi zespół Palmiarni awansowałby do najwyższej ligi, wtedy otworzyłaby się szansa dla jednego ze spadkowiczów. Zgodnie z regulaminem, w LOTTO Superlidze nie mogą występować dwie drużyny tego samego klubu.

Poczekajmy na zakończenie rozgrywek 1 ligi, wtedy będzie można podejmować decyzje. Na razie wstępne zainteresowanie przejęciem miejsca naszych rezerw zgłosiły trzy kluby: z Torunia, Białegostoku, Olesna – mówi Lucjan Błaszczyk, legenda polskiego tenisa stołowego, dziś trener pracujący w Ośrodku w Drzonkowie.

Zasady przekazania miejsca w rozgrywkach ligowych jest opisane w regulaminie rozgrywek PZTS. Następuje na mocy decyzji Wydziału Rozgrywek zatwierdzonej uchwałą Zarządu PZTS po złożeniu wymaganych dokumentów.

Jeśli dojdzie do przekazania miejsca w LOTTO Superlidze, mielibyśmy dodatkowe środki na szkolenie, które jest naszym priorytetem. Chcielibyśmy także finansowo nagrodzić zawodników, którzy wywalczyli awans. Wierzymy w ten sukces. Cieszę się, że praca naszego sztabu szkoleniowego przynosi takie efekty. Pierwsza drużyna w bardzo trudnym sezonie była blisko play-off, druga walczy o superligę, a trzecia zagra w barażach o 1 ligę – przyznał Lucjan Błaszczyk.

Ostatni mecz w grupie północnej 1 ligi ZKS II Zielona Góra rozegra 6 maja na wyjeździe z KS Darz Bór Karnieszewice.

Dodaj komentarz