You are currently viewing Kubik i Kulczycki lepsi od Dyjasa i Nuytincka w 1/16 finału MŚ

Kubik i Kulczycki lepsi od Dyjasa i Nuytincka w 1/16 finału MŚ

Kolejny świetny występ Macieja Kubika i Samuela Kulczyckiego w grze podwójnej w Mistrzostwach Świata w południowoafrykańskim Durbanie. W poniedziałkowym meczu 1/16 finału pokonali Jakuba Dyjasa i Cedrica Nuytincka 3:2.

O awans do najlepszej ósemki MŚ 20-letni Maciej Kubik i 21-letni Samuel Kulczycki zmierzą się ze złotymi medalistami z Houston z 2021 roku Szwedami Mattiasem Falckiem i Kristianem Karlssonem.

Bardziej doświadczeni Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck prowadzili 2:1, ale dwa kolejne sety należały do Macieja Kubika i Samuela Kulczyckiego. To ich już 2 zwycięstwo w Durbanie, poprzednio ograli Portugalczyków Joao Geraldo i Tiago Apolonię 3:2.

Wynik 2 rundy (1/16 finału gry deblowej):

Samuel Kulczycki/Maciej Kubik – Jakub Dyjas (wszyscy Polska)/Cedric Nuytinck (Belgia) 3:2 (11:9, 3:11, 8:11, 11:6, 11:8)

Z tej czwórki wcześniej Maciej Kubik rywalizował w singlu. Jego mecz z Chuang Chih-Yuanem zakończył się kilkadziesiąt minut przed pojedynkiem deblowym.

Reprezentant Polski prowadził 2:0 z Tajwańczykiem, czwartym pingpongistą Igrzysk Olimpijskich w Londynie, ale górę wzięło doświadczenie “Czuana”. Z drugiej strony Maciej Kubik też miał swoje szanse, jak w 6 secie kiedy miał dogodną piłkę do ataku przy 5:6. Niestety nie trafił, chociaż potem wyrównał na 8:8, 9:9. Wtedy właśnie po fantastycznej i długiej wymianie niestety stracił 10 punkt, a następnie 11.

Wynik 2 rundy (1/32 finału gry pojedynczej):

Maciej Kubik (Polska) – Chuang Chih-Yuan (Tajwan) 2:4 (11:9, 11:9, 7:11, 9:11, 5:11, 9:11)

W innym ciekawym spotkaniu Grek Panagiotis Gionis przegrał z obrońcą tytułu Chińczykiem Fan Zhendongiem 1:4 (4:11, 4:11, 11:9, 2:11, 8:11).