You are currently viewing Polskie kluby czekają na przeciwników w Lidze Mistrzów

Polskie kluby czekają na przeciwników w Lidze Mistrzów

Dekorglass Działdowo (nr 5) i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (6) zagrają od II rundy, a debiutanci Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (16) i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (18) od I rundy Ligi Mistrzów. Już 22 lipca (sobota) poznają swoich grupowych przeciwników.

Losowanie przeprowadzone zostanie w PreZero Arenie Gliwice podczas Mistrzostw Europy Kadetów U15 i Juniorów U19 (Orlen 2023 European Youth Championships). Początek o g. 13:30, a transmisję przeprowadzi ETTU na swoim facebookowym profilu.

W I rundzie (rozgrywki w formie turniejów po 2-3 dni, 20-24 września) 16 klubów podzielonych zostanie na 4 kluby. Nastąpiła aktualizacja – na podstawie zgłoszeń – miejsce w tzw. rozstawieniu. Polski Cukier Gwiazda jest losowany z pozycji 13-16, co oznacza, że nie zagra z CTT Les Borges (Hiszpania), HB Ostrov (Czechy), SKST Havirov (Czechy), a Global Pharma Orlicz 1924 z miejsc 17-20, więc uniknie Sokah Haboken (Belgia), Panaceo Stockerau (Austria), Peac Kalo-Meh (Węgry).

Zwycięzcy każdej z czterech grup zakwalifikują się do II rundy grupowej Ligi Mistrzów (start 10-15 października). Z kolei pozostałe drużyny zostaną „przeniesione” do Pucharu Europy i również II rundy grupowej.

Mistrz Polski Dartom Bogoria i Wicemistrz LOTTO Superligi Dekorglass czekają na rywali z I rundy (to dopiero za 2 miesiące), ale też spośród najwyżej rozstawionych w Lidze Mistrzów. Wiadomo już, że trafią na kogoś z czwórki: FC Saarbrucken, Borussia Dusseldorf, TTC Neu Ulm, GV Hennebont.

W finale Ligi Mistrzów w sezonie 2022/23 FC Saarbrucke wygrała z Borussią Dusseldorf, zaś w finale ligi niemieckiej triumfowała Borussia.