You are currently viewing Dekorglass Działdowo świętuje 20-lecie!

Dekorglass Działdowo świętuje 20-lecie!

Mistrz Polski Polski z 2021 roku Dekorglass Działdowo świętuje 20-lecie. Klub założony w 2003 roku przez Gabriela Chojaka, właściciela firmy Dekorglass, jest 9-krotnym medalistą LOTTO Superligi. W najwyższej klasie rozgrywkowej występuje od dekady.

W najbliższą sobotę w Działdowie odbędzie się klubowy Jubileusz Dekorglassu. Zaproszeni zostali zawodnicy i trenerzy tworzący historię zespołu, władze samorządowe i kibice. Organizatorzy zapowiedzieli moc atrakcji, m.in. projekcję specjalnego filmu, wystawę zdjęć, piknik itp.

Dekorglass drogę od 3 do 1 ligi pokonał w 6 lat, zaś po kolejnych 4 sezonach – czyli na 10-lecie klubu – awansował do Lotto Superligi. W pierwszym sezonie zajął 5 miejsce, a potem zawsze plasował się na podium jednej z najmocniejszych lig w Europie.

Od 2017 roku Dekorglass z powodzeniem rywalizuje w europejskich pucharach. W 2018 roku zdobył złoty medal w Pucharze ETTU Europy, w 2023 roku srebrny, a w 2019 roku brązowy. W Lidze Mistrzów osiągnął raz ćwierćfinał.

Przed nowym sezonem podopieczni trenera Michała Dziubańskiego zaliczani są do faworytów LOTTO Superligi. Klub z Działdowa powalczy także o awans do turnieju finałowego Ligi Mistrzów.

Obecnie w podstawowym składzie są Japończyk Kaii Konishi, Jakub Dyjas, Patryk Lewandowski, Duńczyk Jonathan Groth, Chińczycy Cheng Jingqi i Zhou Yu.