You are currently viewing Pierwsze zagraniczne rodzeństwo w LOTTO Superlidze

Pierwsze zagraniczne rodzeństwo w LOTTO Superlidze

W polskiej LOTTO Superlidze grali już bracia, ale dotąd nie było zagranicznego rodzeństwa. Dziś w barwach Polskiego Cukru Gwiazdy mają szansę wystąpić Matteo i Leonardo Mutti. Bydgoszczanie zmierzą się o g. 18:00 z Petralana TTS Polonia w Bytomiu.

Urodzony w 1995 roku Leonardo Mutti był zawodnikiem Gwiazdy w sezonie 2014/15, jej pierwszym po awansie do LOTTO Superligi. Obecnie w składzie zdobywców Pucharu Polski i Superpucharu Polski jest także jego młodszy brat Matteo Mutti (2000).

W przeszłości w naszej superlidze grali bracia, a do historii przeszedł mecze Poltarex Pogoni Lębork – przeciwko bytomianom – w składzie: Adam Dosz (ur. 1996), Dariusz Dosz (1992), Sławomir Dosz (1998).

W tym sezonie LOTTO Superligi Adam i Sławomir Doszowie będą występowali w beniaminku z Lęborka.

Barw klubów z Rzeszowa i Białegostoku razem bronili na szczeblu superligowym bliźniacy (rocznik 1986) Paweł Chmiel i Piotr Chmiel.

Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja z obecnymi reprezentantami naszego kraju – Samuel Kulczycki (2002) grał w zespole z Grudziądza, jego brat Alan Kulczycki (2006) w Lęborku i teraz drugi sezon w Jarosławiu, zaś pierwszy był ich ojciec Szymon Kulczycki (1979) – w rodzinnym Gorzowie Wielkopolskim dekadę temu.

Warto przypomnieć również braci Bartosza Sucha (1983) i Błażeja Sucha (1981). Bartosz grał w wielu klubach, od początku LOTTO Superligi w 2009 roku, zaś Błażej w Miękini na Dolnym Śląsku.