You are currently viewing Znakomity początek pingpongistów LOTTO Superligi w Peru

Znakomity początek pingpongistów LOTTO Superligi w Peru

Nigeryjczyk Quadri Aruna, Tajwańczyk Kao Cheng-Jui, Duńczyk Jonathan Groth i Portugalczyk Joao Monteiro z klubów LOTTO Superligi świetnie rozpoczęli udział w turnieju cyklu WTT Contender w peruwiańskiej Limie.

W 1/16 finału Quadri Aruna z Oxynetu Jarosław wygrał z Niemcem Ricardo Waltherem 3:1 (6, 7, -4, 9), a Kao Cheng-Jui z Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz z innym niemieckim pingpongistą Fanbo Mengiem 3:0 (9, 6, 9).

W kolejnej rundzie zmierzą się ze sobą Kao Cheng-Jui i Quadri Aruna.

Jonathan Groth z Dekorglassu Działdowo pokonał Szweda Kristiana Karlssona 3:2 (7, -4, -0, 9, 9), zaś Joao Monteiro z SBR Dojlidy Białystok triumfował w meczu z Japończykiem Sorą Matsushimą 3:2 (6, -2, 6, -8, 7).

W 1/8 finału Jonathan Groth trafił na reprezentującego Słowację Wang Yanga, byłego zawodnika kilku superligowych klubów, w tym Dekorglassu. W Limie ograł on najwyżej rozstawionego Brazylijczyka Hugo Calderano 3:0 (10, 10, 8).

Natomiast przeciwnikiem Joao Monteiro będzie Koreańczyk An Jaehyun, który w poprzednich latach był w składzie (nie zagrał) Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Polskiego Cukru Gwiazdy.

W ćwierćfinale debla jest m.in. Słowak Lubomir Pistej z Oxynetu Jarosław, występujący w Limie z Węgrem Nandorem Ecseki.