You are currently viewing Jutro debiut Quadriego Aruny i powrót Andreja Gaciny

Jutro debiut Quadriego Aruny i powrót Andreja Gaciny

Zapowiada się mocne wejście w sezon Oxynetu Jarosław. We wtorkowym meczu u siebie z Akademią Zamojską Zamość (g. 17:00) w podkarpackiej drużynie mają zagrać m.in. Nigeryjczyk z portugalskim paszportem Quadri Aruna i Chorwat Andrej Gacina, dla którego to powrót do LOTTO Superligi.

Obecnie na liście światowej Quadri Aruna jest 16, zaś Andrej Gacina – Drużynowy Mistrz Polski w barwach Dekorglassu Działdowo z 2021 roku – 55.

Spotkanie Oxynetu z Akademią Zamojską zostało przełożone z 1 na 5 września. Z kolei 3 września zamościanie wygrali w swojej hali z Olimpią-Unią Grudziądz 3:1, a w składzie było aż trzech debiutantów: Japończyk Shodane Sakai (2 pkt), Hiszpan Jesus Cantero (1) i Wicemistrz Polski Tomasz Lewandowski (nie zagrał).

W drugim wtorkowym spotkaniu, awansem z 9 kolejki (pierwotny termin 8 grudnia), Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki podejmie Palmiarnię Zielona Góra. Obydwa kluby rozpoczynają sezon.

W trzech z czterech zespołów nie zabraknie reprezentantów juniorskiej kadry narodowej Polski, którzy w ostatnich dniach rywalizowali w turniejach WTT Youth Contender w Słowenii i Chorwacji, a są to: Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria), Alan Kulczycki (Oxynet), Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski (obaj Palmiarnia).

Znakomicie w bałkańskich zawodach zaprezentował się Miłosz Redzimski, który w U-19 zdobył złoty medal w Varażdinie i srebrny w Otocec.

W LOTTO Superlidze, po dwóch niepełnych kolejkach, prowadzi Petralana TTS Polonia Bytom 5 punktó przed Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 4 pkt.

W rankingu indywidualnym pierwszy jest Koreańczyk Park Jeongwoo (Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów) 4-0, a za nim plasują się Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) 2-0, Japończyk Shodai Sakane (Akademia Zamojska Zamość) 2-0, Patryk Zatówka 2-0, Patryk Chojnowski (obaj Petralana Polonia Bytom) 2-1, Portugalczyk Diogo Carvalho (AZS AWFiS Balta Gdańsk) 2-1.