You are currently viewing Pinpgongista Orlicza chce zostać prezesem Włoskiej Federacji!

Pinpgongista Orlicza chce zostać prezesem Włoskiej Federacji!

Znani tenisiści stołowi, m.in. Chorwat Zoran Primorac i Serb Aleksandar Karakasević są szefami federacji tenisa stołowego w swoich krajach. Wkrótce kolejnym może zostać zawodnik z polskiej LOTTO Superligi!

Na prezesa Włoskiej Federacji Tenisa Stołowego kandyduje Marco Rech-Daldosso, zakontraktowany przez Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

– Chcę, żeby taki wspaniały sport, jak nasz, odgrywał rolę, na jaką zasługuje. Chcę również, aby taki wspaniały sport, jak nasz, zyskał uwagę, na jaką zasługuje – mówi Marco Rech-Daldosso, pierwszy tenisista stołowy z Włoch w Suchedniowie.

Urodzony w 1992 roku Marco Rech-Daldosso to wielokrotny uczestnik Mistrzostw Świata i Europy. Jest 2-krotnym Mistrzem Włoch. W swojej karierze wygrywał m.in. z Antonem Kallbergiem i Michaelem Maze’m.

Na razie nie wiadomo, kiedy Marco Rech-Daldosso zadebiutuje w LOTTO Superlidze. Najbliższe mecze, już po debiucie w Lidze Mistrzów, Orlicz ma zaplanowane na 28 i 30 września z faworytami – broniącym tytułu Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki u siebie oraz Wicemistrzem Polski Dekorglassem Działdowo na wyjeździe.

Klub z Suchedniowa jest brązowym medalistą superligi z sezonu 2022/23.