You are currently viewing Miłosz Redzimski: „Do tej pory wszystko mnie boli…”

Miłosz Redzimski: „Do tej pory wszystko mnie boli…”

„Gra z obrońcą Sun Yangiem była tak wyczerpująca, że do tej pory wszystko mnie boli” – mówi Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, który kilka dni temu zdobył 2 medale (srebrny w singlu, złoty w deblu z Mateuszem Zalewskim z Palmiarni Zielona Góra) w WTT Youth Star Contender Doha w Katarze.

17-letni Miłosz Redzimski, młodzieżowy mistrz i juniorski wicemistrz Europy, doskonale spisał się w zawodach będących sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata U-19 w Słowenii.

W juniorskich turniejach międzynarodowych w 2023 roku sporo grałeś z Azjatami, w tym z kilkoma z leworęcznymi, ale z obrońcą jeszcze nie.

Miłosz Redzimski: Tak się złożyło, że żaden defensor nie stanął na mojej drodze. Dlatego ucieszyłem się, że sprawdzę się z takim stylem, z zawodnikiem szkolonym w Chinach. Sun Yang to młodszy ode mnie tenisista stołowy, w tym roku wygrał kilku turniejów serii WTT do lat 15, ale też miał kilka medali, w tym złoty, w U-17. To był ciężki mecz, rozegraliśmy wiele bardzo dobrych akcji. Dlatego cały czas wszystko mnie boli…

Znanymi Tobie przeciwnikami byli Francuz Cotton, Rumun Istrate i Chińczyk z finału – Wen Ruibo.

Cieszę się, że udało mi się rewanż z Cotton za przegraną w ćwierćfinale drużynówki w lipcowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Gliwicach. Zagrałem znacznie lepiej i zwyciężyłem zdecydowanie. Istrate jest dla mnie łatwiejszym przeciwnikiem, nie miałem większych problemów. Z kolei z Wen Ruibo decydujące okazały się pierwszy i czwarty set, w których poniosłem porażki na przewagi. Tak naprawdę każdego z czterech setów mogłem wygrać, w ostatnim nie wykorzystałem piłek setowych. Górę wzięła niesamowita jakość Chińczyka w końcówkach.

Duża niespodzianką jest złoto w deblu z Mateuszem Zalewskim, z którym rzadko występujesz w tej konkurencji.

Pół roku temu zagraliśmy w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Sarajewie, gdzie osiągnęliśmy ćwierćfinał. Tutaj w Doha wygraliśmy trzy spotkania, w tym ze złotymi medalistami wspomnianych MME Francuzami Poretem i Deschampsem 3:2. Finał to zaś zwycięstwo z młodszymi od nas Chińczykami Jixuanem i Hechenem 3:1.

Gdyby Mateusz Zalewski awansował na MŚ Juniorów, miałbyś dylemat z kim zagrać w Novej Goricy?

Po zajęciu 1 miejsca w WTT Youth Star Contender w Skopje umówiliśmy się z Japończykiem Keishi Hagiharą, że wspólnie powalczymy w MŚ U-19 w Słowenii. Ale podczas przyszłorocznych ME Juniorów jak najbardziej możemy zagrać razem z Mateuszem.

Wkrótce zagrasz w seniorskim WTT w Słowenii, a w tym czasie Hagihara w juniorskim WTT na Węgrzech.

Może tak się zdarzyć, że ponownie spotkamy się dopiero na Mistrzostwach Świata. Kilka meczów w Macedonii Północnej sprawiło, że wiemy jak ze sobą współpracować.

W mikście wystąpisz z Zuzanną Wielgos, Młodzieżową Mistrzynią Europy w parze z Samuelem Kulczyckim?

Tak, najpierw zagramy z Zuzią w słoweńskim Otocec, a następnie w tym samym kraju, tyle że w MŚJ w Novej Goricy.