You are currently viewing Specjaliści w grze do 6 punktów pokonali Mistrzów Polski!

Specjaliści w grze do 6 punktów pokonali Mistrzów Polski!

Tenisiści stołowi Olimpii-Unii Grudziądz wygrali 3 pojedynki 5-setowe i ostatecznie niespodziewanie pokonali Mistrzów Polski Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:2 w ich hali w LOTTO Superlidze!

Wydawało się, że faworyzowani i będący na fali „Gladiatorzy” poradzą sobie z Olimpią-Unią, co dałoby im 6 zwycięstwo i 17 punktów. Przy stanie 2:1 w spotkaniu, Takuya Jin prowadził również z Park Chan-Hyeok 2:1, ale przegrał 4 seta i doszło do skróconej partii. W niej Japończyk z Dartomu Bogorii wygrywał 3:1, by ostatecznie przegrać 3:6.

W grze deblowej spotkali się greccy obrońcy – Panagiotis Gionis i Marek Badowski rywalizowali z Konstantinosem Angelakisem i młodziutkim Rafałem Formelą. Gospodarze mieli piłkę meczową, lecz niespodziewanie ulegli zawodnikom klubu z Grudziądza 5:6.

Za Dartomem Bogorią – 15 pkt (bilans gier 5-2) plasują się Dekorglass Działdowo – 11 pkt (4-1) i SBR Dojlidy Białystok – 11 pkt (4-2).

Zespół z Podlasia powrócił do wygrywania 3:0 i w takich rozmiarach pokonał Palmiarnię Zielona Góra.

Do dobrej formy wrócił Wang Zeng Yi, Asuka Machi w rywalizacji Azjatów nieznacznie ograł Navisa Shamsa (6:5 w krótkim secie) i Damian Węderlich ograł Mateusza Zalewskiego.

Przed wyjazdem na WTT Champions do Frankfurtu, Jonathan Groth pomógł Dekorglassowi zwyciężyć Oxynet Jarosław 3:2. Pokonał zarówno Alana Kulczyckiego, jak i Andreja Gacinę, który 2 lata temu w barwach klubu z Działdowa zdobył Drużynowe Mistrzostwo Polski.

W dwóch innych singlach wygrywali zawodnicy drużyny z Podkarpacia – Andrej Gacina i Jaroslav Zhmudenko. W deblu górę wzięło doświadczenie Jakuba Dyjasa i Kaii Konishiego, którzy pokonali Jaroslava Zhmudenko i Alana Kulczyckiego.

Wyniki:

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Olimpia-Unia Grudziądz 2:3
Takuya Jin – Konstantinos Angelakis 3:1 (11:6, 8:11, 11:7, 11:8)
Marek Badowski – Park Chan-Hyeok 2:3 (17:15, 13:11, 9:11, 9:11, 0:6)
Panagiotis Gionis – Rafał Formela 3:0 (11:5, 11:5, 11:9)
Takuya Jin – Park Chan-Hyeok 2:3 (11:13, 11:9, 11:5, 7:11, 3:6)
Marek Badowski/Panagiotis Gionis – Rafał Formela/Konstantinos Angelakis 2:3 (9:11, 11:3, 9:11, 11:8, 5:6)

SBR Dojlidy Białystok – Palmiarnia Zielona Góra 3:0
Wang Zeng Yi – Patryk Bielecki 3:0 (11:9, 11:5, 11:7)
Asuka Machi – Navid Shams 3:2 (11:13, 13:11, 11:8, 12:10, 6:5)
Damian Węderlich – Mateusz Zalewski 3:1 (11:7, 12:10, 9:11, 11:6

Dekorglass Działdowo – Oxynet Jarosław 3:2
Jonathan Groth – Alan Kulczycki 3:0 (11:6, 11:7, 11:1)
Jakub Dyjas – Andrej Gacina 2:3 (7:11, 12:10, 11:9, 9:11, 5:6)
Kaii Konishi – Jaroslav Zhmudenko 1:3 (5:11, 6:11, 11:9, 3:11)
Jonathan Groth – Andrej Gacina 3:1 (11:8, 12:14, 11:6, 11:4)
Jakub Dyjas/Kaii Konishi – Jaroslav Zhmudenko/Alan Kulczycki 3:1 (11:5, 4:11, 11:9, 11:5).