You are currently viewing Ali Alkhadrawi zadebiutuje w Poltarex Pogoni

Ali Alkhadrawi zadebiutuje w Poltarex Pogoni

Złoty medalista tegorocznych Igrzysk Arabskich, 26-letni Ali Alkhadrawi będzie pierwszym reprezentantem Arabii Saudyjskiej, który zagra w LOTTO Superlidze. W niedzielę, 19 listopada zadebiutuje w Poltrex Pogoni Lębork.

– Ali Alkhadrawi przyjeżdża do Lęborka na treningi z Markiem Prądzinskim. Liczymy, że pomoże naszej drużynie w uzyskaniu dobrego wyniku w niedzielnym meczu z Palmiarnią Zielona Góra – mówi Wojciech Potrykus, trener i menedżer Poltarex Pogoni.

W kadrze narodowej Arabii Saudyjskiej trenerem Ali Alhadrawiego, Olimpijczyka z Tokio, jest Leszek Kucharski, jeden z najwybitniejszych zawodników w historii polskiego tenisa stołowego.

– Przyjechałem z trzema pingpongistami saudyjskiej reprezentacji na kilka dni do Gdańska. Przygotowujemy się do turnieju WTT Feeder w Vila Nova de Gaia w Portugalii – powiedział Leszek Kucharski, medalista Mistrzostw Świata i Europy, a także były trener reprezentacji Polski mężczyzn i kobiet.

Poltarex Pogoń dzisiaj zagra w Zamościu z Akademią Zamojską w polskim składzie: Adam Dosz, Jan Zandecki, Sławomir Dosz. W niedzielę wzmocni się zawodnik z Arabii Saudyjskiej.

W finale lipcowych Arab Games w Algierii, Ali Alkhadrawi (210 na liście światowej) pokonał miejscowego zawodnika Mehdiego Bouloussę, który na liście ITTF jest 93.

W tabeli LOTTO Superligi zespół z Lęborka zajmuje ostatnią, 12 lokatę. Jak dotąd wygrał mecz z Oxynetem Jarosław 3:0 i poniósł 6 porażek.