You are currently viewing Dawid Chilicki trzecim polskim debiutantem w sezonie 2023/24

Dawid Chilicki trzecim polskim debiutantem w sezonie 2023/24

Po Rafale Formeli i Igorze Misztalu, Dawid Chilicki został trzecim polskim debiutantem w tym sezonie LOTTO Superligi. Tenisista stołowy pochodzący z Gołdapi zagrał w deblu z Wandżim w barwach SBR Dojlidy Białystok.

Dawid Chilicki urodził się 28 stycznia 2006 roku i jest starszy od występującego w Olimpii-Unii Grudziądz Rafała Formeli (ur. 15.12.2007). W gronie debiutantów jest również Igor Misztal (ur. 14.05.1997) z Palmiarni Zielona Góra.

Przy stanie 2:2 meczu 8 kolejki SBR Dojlidy – Petralana TTS Polonia Bytom, menedżer białostoczan Piotr Anchim zdecydował, że w grze podwójnej wystąpią Wang Zeng Yi i Dawid Chilicki, zastępujący Damiana Węderlicha. Z Patrykami Chojnowskim i Zatówką przegrywali 0:2, a w 3 secie obronili 3 piłki meczowe i wygrali na przewagi. Ostatecznie cały pojedynek przegrali 1:3.

– Nie ukrywam, że przy stole czułem duży stres i ciężko było mi się odnaleźć w pierwszych dwóch setach. Dopiero w trzecim grałem luźniej i udało się nam go wygrać. Czwartego seta zaczęliśmy od prowadzenia 3:0, ale niestety ulegliśmy 8:11 parze z Bytomia. Spełniłem marzenie z dzieciństwa. Jestem bardzo szczęśliwy, że zagrałem w LOTTO Superlidze – mówi Dawid Chilicki, który wcześniej trenował w Gołdapi, Lidzbarku Warmińskim i Grodzisku Mazowieckim.

Jego pierwszym trenerem był Marek Różycki, a potem doskonalił swoje umiejętności pod okiem takich szkoleniowców, jak Zbyszek Pietkiewicz, Tomasz Redzimski, Zbigniew Grześlak, Paweł Fertikowski, Paweł Szeliński i Adam Białek.

– Obecnie trenuję w Dojlidach Białystok z Radosławem Połubińskim, Piotrem Anchimem i Asuką Machim. Gram stylem ofensywnym, dążę do ataku, a moimi mocnymi stronami są serwis i forhend. Największe sukcesy to wicemistrzostwo Polski juniorów z Alanem Kulczyckim i Michałem Wandachowiczem oraz młodzików z Arturem Gromkiem – obydwa w drużynie oraz brązowy medal MP młodzików w deblu z Arturem Gromkiem – stwierdził Dawid Chilicki.