You are currently viewing Jutro rewanżowy mecz Dekorglassu z GdV Hennebont w Lidze Mistrzów

Jutro rewanżowy mecz Dekorglassu z GdV Hennebont w Lidze Mistrzów

W poprzednim sezonie Dekorglass Działdowo rywalizował z GdV Hennebont w finale Pucharu Europy. Minimalnie lepszy był francuski zespół (2:3, 3:1). We wtorek 19 grudnia (g. 17:00) zmierzą się w rewanżowym meczu Ligi Mistrzów, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału PE.

Rozgrywki w grupie C Champions League tak się potoczyły, że bardzo szybko do Final Four zakwalifikował się SolexConsult TT Wiener Neustadt. Austriacki klub, chociaż bez zawodnika z tego kraju w składzie, wygrał wszystkie 4 spotkania.

We wtorek po raz 4 w tym roku zmierzą się ze sobą Dekorglass i Hennebont. Na razie polska drużyna ma korzystny bilans 2-1.

Wicemistrzowie LOTTO Superligi zwyciężyli we Francji 3:1 i są faworytami rewanżu, zwłaszcza, że do gry wrócił Jakub Dyjas. Na razie niewiadomą jest skład przeciwników. W obecnym sezonie w ogóle nie grali m.in. Kristian Karlsson i Liam Pitchford.

Awans Dekorglass do ćwierćfinału PE – podobnie jak Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki z grupy B Ligi Mistrzów – oznaczałby, że mielibyśmy 4 zespoły LOTTO Superligi walczące o trofeum.

Losowanie odbędzie się w piątek 22 listopada. Czy dojdzie do bezpośrednich zmagań Dartomu Bogorii Dekorglassu, Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów?

Wśród potencjalnych rywali są Pontoise Cergy (Francja), SKK El Nino Praga (Czechy) i Sokah Hoboken (Belgia).