You are currently viewing Łatwa wygrana Polski Cukier Gwiazdy i 20 punktów na koncie

Łatwa wygrana Polski Cukier Gwiazdy i 20 punktów na koncie

Polski Cukier Gwiazda łatwo ograła w derbowym spotkaniu Olimpię-Unię Grudziądz w jej hali 3:0. Bydgoszczanie zdobyli już 20 punktów i zajmują 2 miejsce w tabeli LOTTO Superligi. W niedzielę czeka ich spotkanie z AZS AWFiS Balta Gdańsk, który dziś także zwyciężył.

Olimpia-Unia zagrała polskim składem. Tuż przed swoimi 16 urodzinami Rafał Formela postawił wysoko poprzeczkę Leonardo Muttiemu i walczył z nim dosłownie do ostatniej piłeczki. Przy stanie 5:5 w piątym secie akcję wygrał Włoch i to zapewnił pierwszy punkt Gwieździe.

Kolejne punkty nie dostarczyły spodziewanych emocji, bowiem wśród gospodarzy (debiut Filipa Wesołowskiego) zabrakło zagranicznych zawodników.

Do walki o Grupę Mistrzowską włączył się Oxynet Jarosław, pokonując w piątek jednego z bezpośrednich kandydatów SBR Dojlidy Białystok 3:1.

Na miano lidera zespołu podkarpackiego pracuje Japończyk Yuto Kizukuri. Zaczął od przegranego seta, ale potem wygrał wszystko 6 kolejnych – po 3 ze swoim rodakiem Asuką Machim i Wangiem Zeng Yi.

Rywalizacja „trójek” przyniosła wygraną Jaroslava Zhmudenko z Damianem Węderlichem 3:0. Honorowy punkt dla gości wywalczył Wandżi.

Najciekawiej w dzisiejszych spotkaniach było w Gdańsku. Do AZS AWFiS Balta dołączył Georgios Stamatouros, a do Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów Damien Provost. Zmierzyli się w trzeciej grze, a zwyciężył Francuz z Grekiem 3:0 (dwa sety na przewagi).

W pozostałych singlach brylował portugalski pingpongista gdańszczan Diogo Carvalho, który wygrał z Piotrem Cyrnkiem 3:1 i Robertem Florasem 3:0. Z kolei Tomasz Tomaszuk przegrał z Robertem Florasem 0:3.

W deblu Szymon Malicki zastąpił Georgiosa Stamatourosa, a Daniel Bąk Damiena Provost. W polskiej potyczce lepsi byli zawodnicy AZS AWFiS Balta.