You are currently viewing Lewandowski lepszy od Chodorskiego. Dekorglass pokonał Akademię Zamojską

Lewandowski lepszy od Chodorskiego. Dekorglass pokonał Akademię Zamojską

W ostatnim meczu 10 kolejki LOTTO Superligi Akademia Zamojska Zamość przegrała u siebie z Dekorglassem Działdowo 0:3. Największą niespodziankę sprawił Patryk Lewandowski, który wygrał z Piotrem Chodorskim 3:1.

W dzisiejszym spotkaniu zagrało aż 3 finalistów tegorocznych Mistrzostw Polski w Płocku – Tomasz Lewandowski (srebro w singlu oraz deblu z Miłoszem Redzimskim) z Akademii Zamojskiej, a także Jakub Dyjas (złoto w singlu) i Patryk Lewandowski (złoto w deblu z Jakubem Dyjasem).

Do bezpośrednich gier między nimi jednak nie doszło. Najpierw Piotr Chodorski przegrał z Patrykiem Lewandowski 1:3, a następnie Tomasz Lewandowski z Kaii Konishim także 1:3.

Po ostatnich problemach zdrowotnych, do składu Dekorglassu wrócił Jakub Dyjas. Z Sakane Shodai prowadził 1:0 i 2:1, lecz przeciwnik doprowadzał do remisu.

W 5 secie Jakub Dyjas szybko objął prowadzenie 3:0, a Japończyk poprosił o minutowej przerwę. Zaraz po niej reprezentant Polski wywalczył kolejne 3 punkty.

Występ Jakuba Dyjasa oznacza, że jest szansa, aby w tym tygodniu – razem z Miłoszem Redzimskim z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki – zagrał w turnieju WTT Feeder w Biella (Włochy).