You are currently viewing Liga Mistrzów: Dekorglass po raz drugi wygrał z GdV Hennebont

Liga Mistrzów: Dekorglass po raz drugi wygrał z GdV Hennebont

Wicemistrz LOTTO Superligi Dekorglass Działdowo po raz drugi pokonał francuski GdV Hennebont 3:1 w Lidze Mistrzów. Ale już wcześniej prawo gry w Final Four zapewnił sobie klub z Austrii SolexConsult TT Wiener Neustadt.

Dekorglass i Hennebont rywalizowały o 2 pozycję, premiowaną dalszymi występami w kontynentalnych rozgrywkach, a będzie to ćwierćfinał Pucharu Europy.

W poprzednim sezonie na tym etapie PE były 3 polskie drużyny – Dekorlass wygrał w dwumeczu z SolexConsult, a Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki z KS Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Ostatecznie zespół z Działdowo zdobył srebrny medal.

W tej edycji ETTU Cup może się zdarzyć, że dojdzie do dwóch polskich ćwierćfinałów, a może każdy z czterech ekip z LOTTO Superligi będzie miał zagranicznego rywala. Wszystkiego dowiemy się w piątek, 22 grudnia.

Jak wyglądał wtorkowy rewanż Dekorglass z GdV Hennebont? Trener Michał Dziubański wystawił do gry Jonathana Grotha, Kaiia Konishiego i Patryka Lewandowskiego, który ostatnio pokonał Piotra Chodorskiego. Na ławce rezerwowych usiadł m.in. Jakub Dyjas. W zespole gości zabrakło największych gwiazd, a niespodziewanie do dwóch pojedynków został wystawiony Alexander Gillen.

Tak jak we Francji, Jonathan Groth sięgnął po dwa punkty, a Kaii Konishi wygrał jeden mecz.

Liga Mistrzów
Dekorglass Działdowo – GdV Hennebont TT 3:1

Jonathan Groth – Andrei Maltizov 3:0 (11:6, 11:3, 11:3)
Kaii Konishi – Alexander Gillen 3:0 (11:6, 11:6, 11:4)
Patryk Lewandowski – Vladimir Sidorenko 0:3 (7:11, 7:11, 6:11)
Jonathan Groth – Alexander Gillen 3:0 (11:3, 11:4, 12:10)