You are currently viewing Kadrowicze zakończyli zgrupowanie, wkrótce turnieje w Doha i Linzu

Kadrowicze zakończyli zgrupowanie, wkrótce turnieje w Doha i Linzu

Zakończyło się pierwsze zgrupowanie kadry narodowej prowadzonej przez nowego selekcjonera Tomasza Redzimskiego. Za kilka dni reprezentanci wezmą udział w turniejach seniorów w Katarze i juniorów w Austrii.

Sztab szkoleniowy, a w nim m.in. trener seniorów Tomasz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i juniorów Patryk Jendrzejewski (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz), miał do dyspozycji 9 zawodników.

W tym gronie znaleźli się: Jakub Dyjas, Miłosz Redzimski, Artur Grela, Maciej Kubik, Mateusz Zalewski, Marcel Błaszczyk, Michał Gawlas, Szymon Kolasa, Alan Kulczycki. Ze względów zdrowotnych do Centralnego Ośrodka Sportu „Cetniewo” we Władysławowie nie mógł przyjechać Samuel Kulczycki.

Do tej pory reprezentanci trenowali pod okiem Tomasza Krzeszewskiego, który teraz został dyrektorem sportowym PZTS.

– Na pewno obaj trenerzy mają bardzo podobne metody, jeżeli chodzi o trening techniczno-taktyczny. Różnice są w szczegółach, m.in. dotyczących przekazywania informacji zawodnikom, ale to już kwestia indywidualna, jakiemu tenisiści stołowemu bardziej pasuje – mówi najbardziej doświadczony z kadrowiczów 28-letni Jakub Dyjas.

W dniach 8-13 stycznia w WTT Star Contender Doha w Katarze zagrają Jakub Dyjas, Miłosz Redzimski i Maciej Kubik, zaś od 11 do 14 stycznia w austriackim Linzu w WTT Youth Contender rywalizować będą Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki, Michał Gawlas i Marcel Błaszczyk.

Kilka tygodni później, tj. na przełomie i lutego juniorzy (i kadeci) wystąpią w WTT Youth Star Contender w Tunisie: – Zagrają Miłosz Redzimski i Mateusz Zalewski oraz Patryk Żyworonek i Aleks Pakuła – mówi trener Patryk Jendrzejewski.