You are currently viewing Falstart Ryoichiego Yoshiyamy, pingpongisty z dużym potencjałem

Falstart Ryoichiego Yoshiyamy, pingpongisty z dużym potencjałem

Nie tak sobie wyobrażał Ryoichi Yoshiyama debiut w Akademii Zamojskiej. Reprezentant Japonii rozpoczął występy w LOTTO Superlidze od 3 porażek i zaledwie 1 wygranego seta.

– Tenisista stołowy z Japonii był lekko przeziębiony, ale byliśmy u lekarza i okazało się, że nie ma przeciwwskazań do gry. Zresztą Ryoichi też ocenił, że jest gotowy na 100 procent. Jego gra i postawa w meczach była daleka od oczekiwań dotyczących zawodnika z takim potencjałem – mówi Piotr Kostrubiec, menedżer zespołu z Zamościa.

19-letni Ryoichi Yoshiyama (ur. 16 lipca 2004 roku) przegrał 0:3 z Navidem Shamsem z Palmiarni Zielona Góra oraz 1:3 z Robertem Florasem i 0:3 z Parkiem Jeongwoo z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Japoński zawodnik zajmuje obecnie 121 miejsce w światowym rankingu. Kilka tygodni temu dotarł do półfinału turnieju WTT Feeder we Włoszech. W grudniu zagrał też w reprezentacji w Pucharze Świata Drużyn Mieszanych (3 miejsce). W karierze wygrywał m.in. z Anglikiem Pitchfordem, Duńczykiem Grothem, Ukraińcem Zhmudenko, Belgami Rassenfosse i Nuytinckiem.

Przed Ryoichim Yoshiyamą w superligowych rozgrywkach wystąpiło 19 japońskich pingpongistów, a wśród nich Shodai Sakane, który obecnie także gra w Akademii Zamojskiej. Wcześniej był w AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Rywalizację o play-off w Grupie Spadkowej podopieczni trenera Piotra Kostrubca rozpoczęli od wygranej z Palmiarnią 3:1 i przegranej z Orliczem 1:3. W Zielonej Górze 2 punkty zdobył Piotr Chodorski. Zabrakło go w kolejnym spotkaniu.

– Piotr Chodorski doznał kontuzji, którą wykluczyła go z gry w czwartkowym meczu – dodał Piotr Kostrubiec.