You are currently viewing Świetny mecz Polaków, ale Francuzi za mocni

Świetny mecz Polaków, ale Francuzi za mocni

Biało-Czerwoni zagrali bardzo dobry mecz, ale Francuzi okazali się za mocni. W 1/8 finału Drużynowych Mistrzostw Świata w koreańskim Busan nasz zespół przegrał 0:3.

Dla polskiej reprezentacji to spotkanie było decydujące w kwalifikacjach olimpijskich. Francuzi są gospodarzami i mają zapewniony start w Igrzyskach w Paryżu.

Na papierze faworytami meczu 1/8 finału byli rywale, którzy mają w składzie zawodników zajmujących 6, 21 i 30 miejsce w rankingu, a zatem braci Felixa i Alexisa Lebrun oraz Simona Gauzy’ego. U nas najwyżej, 110 jest Jakub Dyjas.

Mimo znacznej różnicy na liście rankingowej, Polacy walczyli bardzo dzielnie. Jakub Dyjas minimalnie przegrał z A. Lebrunem 2:3, a pozostali Polacy wygrywali pierwsze sety ze swoimi przeciwnikami. Bardzo równa była ostatnia gra Samuela Kulczyckiego z S. Gauzym. Francuz zwyciężył w drugim i czwartym secie na przewagi.

Polscy tenisiści stołowi rozegrali dobry turniej, pokonując m.in. Czechów i Indie. Przegrywali tylko z wyżej notowanymi Koreańczykami i Francuzami.