You are currently viewing Mistrzostwa Polski Juniorów czyli Mateusz Zalewski broni tytułu

Mistrzostwa Polski Juniorów czyli Mateusz Zalewski broni tytułu

W czwartek, 25 kwietnia w Zielonej Górze rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Juniorów. Tytułu wywalczonego rok temu w tej samej hali WOSiR Drzonków bronić będzie 18-letni Mateusz Zalewski z ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

Przed rokiem (30.04.2023) w finale Mateusz Zalewski pokonał 4:0 Alana Kulczyckiego, który jest zawodnikiem UKD Dojlidy Białystok grającym w Lotto Superlidze w Oxynecie Jarosław.

Brązowe medale zdobyli Michał Gawlas i Kacper Głazowski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

W tej edycji MP Juniorów Mateusz Zalewski rozstawiony jest z jedynką, Alan Kulczycki z dwójką, Michał Gawlas z trójką, a Kacper Głazowski z piątką. Natomiast z czwórką zagra Dawid Michna z Energii Manekina Toruń.

Z tej grupy tenisistów stołowych, wiek juniora kończą wszyscy poza Alanem Kulczyckim (rocznik 2006), młodszym bratem Mistrza Polski seniorów Samuela.

W ciekawszych meczach 1 rundy Mateusz Zalewski zagra z Igorem Murasickim, Alan Kulczycki z Mikołajem Gerke, Michał Gawlas z Dawidem Galą, Dawid Michna z Mateuszem Beniakiem, Rafał Formela z Piotrem Biernackim, Szymon Brud z Krzysztofem Gościniakiem, Mateusz Sakowicz z Maksymilianem Sawiną i Dawid Chilicki z Franciszkiem Żygadło.

Juniorzy rywalizować będą także w deblu i mikście oraz drużynowo.