You are currently viewing Kwalifikacje olimpijskie: Polacy w 2 rundzie turnieju głównego

Kwalifikacje olimpijskie: Polacy w 2 rundzie turnieju głównego

Miłosz Redzimski i Samuel Kulczycki mają wolny los w pierwszej rundzie, więc zaczną od drugiej w fazie pucharowej europejskich kwalifikacji w grze pojedynczej do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Po bardzo dobrych występach w rundzie grupowej w Sarajewie, Polacy nie muszą grać w 1/16 finału. Zaczną występy w 1/8 finału, co oznacza, że muszą wygrać po trzy pojedynki, by w sobotę zagwarantować sobie start w IO we Francji.

Przeciwnikiem Miłosza Redzimskiego z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki będzie Słowak Lubomir Pistej z Oxynetu Jarosław lub Belg Cedric Nuytinck.

Z kolei rywalem Samuela Kulczycki – Holender Kas Van Oost albo Fin Benedek Olah.

W 1 rundzie Grek Panagiotis Gionis z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki spotka się z Włochem Niagolem Stoyanovem, Mołdawianin Vladislav Ursu z Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz z Czechem Lubomirem Jancarikiem, a Ukrainiec Jaroslav Zhmudenko z Oxynetu Jarosław z Hiszpanem Juanem Perezem.

W pierwszej, grupowej części kwalifikacji po 3 zwycięstwa odnieśli Miłosz Redzimski, a także Panos Gionis, który wygrał z Turkiem Abdullahem Yigenlerem 4:0, Belgiem Cedricem Nuytinckiem 4:1 i Irlandczykiem Alexandrem Gillenem 4:0.