You are currently viewing Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: Faworytami Maciej Kubik i Samuel Kulczycki

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: Faworytami Maciej Kubik i Samuel Kulczycki

Rozstawieni z nr 1 i 2 Maciej Kubik i Samuel Kulczycki są faworytami 36. Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Gliwicach (23-26 maja). Seniorską karierę zaczynali w LOTTO Superlidze w Olimpii-Unii Grudziądz, a do MMP zostali zgłoszeni w barwach Dekorglassu Działdowo.

W 1 rundzie Maciej Kubik wylosowała Kacpra Marchlewskiego, zaś obrońca tytułu Samuel Kulczycki zagra z Łukaszem Knagą.

Z zawodników obecnie grających w LOTTO Superlidze, na liście startowej jest także m.in. Patryk Lewandowski z Dekorglassu. Wśród uczestników turnieju są także pingpongiści z roczników 2002-04, którzy mają za sobą superligowy debiut we wcześniejszych latach.

Drużynowo z jedynką rozstawiony jest Dekorglass Działdowo (Maciej Kubik, Samuel Kulczycki, Patryk Lewandowski, Karol Matyjek).

Z dwójką i trójką zagrają zespoły Ostródzianki (Energa Morliny) I i II, tj. Michał Małachowski, Łukasz Sokołowski, Jakub Klimczewski oraz Kuba Kwapiś, Aleksander Majchrzak.

W Politechnice Rzeszów zagra m.in. Patryk Dziuba, w reprezentacji śląskiego Szymon Kolasa, małopolskiego Jakub Stecyszyn, lubuskiego Patryk Bielecki, kujawsko-pomorskiego Konrad Staszczyk i podkarpackiego Piotr Chłodnicki, Damian Korczak.

36. MMP w Gliwicach rozgrywane będą w singlu, deblu, mikście, drużynowo.