You are currently viewing Superligowcy rywalizują w chińskim Chongqing i argentyńskiej Mendozie

Superligowcy rywalizują w chińskim Chongqing i argentyńskiej Mendozie

Aż 800 tysięcy dolarów (dla zwycięzcy 35 tys.) jest w puli nagród turnieju WTT Champions w chińskim Chongqing. W czwartek i piątek (30 i 31 maja) w pierwszej rundzie zagra kilku tenisistów stołowych z klubów LOTTO Superligi.

Między innymi Szwed Truls Moregard (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) zagra z Brazylijczykiem Hugo Calderano, a Duńczyk Jonathan Groth (Dekorglass Działdowo) z Niemcem Timo Bollem.

W przypadku zwycięstw, w 1/8 finału Truls Moregard spotka się z Niemcem Dimitrijem Ovtcharovem lub Japończykiem Shunsuke Togamim, a Jonathan Groth z Nigeryjczykiem Quadri Aruną (Oxynet Jarosław) albo Francuzem Felixem Lebrunem.

Inne pary 1/16 finału, m.in.: Koreańczyk Jang Woojin (Polski Cukier Gwiazda) – Niemiec Patrick Franziska, Tajwańczyk Kao Cheng-Jui (Polski Cukier Gwiazda) – Koreańczyk Lim Jonghoon, Egipcjanin Omar Assar (Polski Cukier Gwiazda) – Japończyk Tomokazu Harimoto.

Z kolei zawody WTT Contender rozgrywany są obecnie w argentyńskiej Mendozie, a pula nagród jest 10 razy mniejsza niż w Chinach.

Po jednym meczu wygrali już: Włoch Matteo Mutti (Polski Cukier Gwiazda) z Francuzem Thibault Poret 3:2, Ukrainiec Jaroslav Zhmudenko (Oxynet) z Tajwańczykiem Tzu-Yi Yangiem 3:0 i Słowak Lubomir Pistej (Oxynet) z zawodnikiem gospodarzy Alexisem Orencelem 3:0.

O awans do turnieju głównego Matteo Mutti będzie rywalizować z Francuzem Canem Akkuzu, Jaroslav Zhmudenko z Brazylijczykiem Vitorem Ishiy i Lubomir Pistej z Brazylijczykiem Carlosem Ishidą.