You are currently viewing Świetne widowisko w Grodzisku Mazowieckim

Świetne widowisko w Grodzisku Mazowieckim

W drużynie Fakel-Gazprom Orenburg nie grają Dimitrij Otcharov i Vladimir Samsonova, ale rosyjski klub to wciąż główny faworyt Ligi Mistrzów. Dzisiaj w hali w Grodzisku Mazowieckim wygrał z Dartomem Bogorią 3:1.

Dwaj znakomicie zawodnicy przyjechali do Polski, ale nie grają w turnieju. Dimitrij Otcharov jest kontuzjowany, zaś Vladimir Samsonov już zakończył karierę. Mecz z trybun oglądali też m.in. Lucjan Błaszczyk, legendarny polski zawodnik, dziś we władzach światowej federacji ITTF i Zbigniew Leszczyński, prezes LOTTO Superligi i szef Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Nowo pozyskany przez Dartom Bogorię Tajwańczyk Chuang Chih-Yuan stoczył świetny i zwycięski pojedynek z młodszym rodakiem Lin Yun-Ju. W ostatnim secie „Chuan” triumfował 6:5.

Marek Badowski przegrał pierwszego seta z Hugo Calderano 5:11, drugiego 1:11, zaś w trzecim też wysoko przegrywał. Do końca jednak walczył i doprowadził do remisu 10:10. Przegrał na przewagi.

Niesamowicie walczył Panagiotis Gionis, który w meczu z Marcosem Freitasem przegrał 1:11 i w drugim przegrywał 6:10, by wygrać 12:10. Niestety w całym spotkaniu uległ Portugalczykowi 2:3. I na koniec świetnie dysponowany Hugo Calderano pokonał Chih-Yuan Chuang 3:1.

Jutro Dartom Bogoria zagra o awans do ćwierćfinału LM z niemieckim TTC Neu-Ulm.

Fakel-Gazprom Orenburg – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1
Lin Yun-Ju – Chuang Chih-Yuan 2:3 (11:9, 4:11, 9:11, 11:6, 5:6)
Hugo Calderano – Marek Badowski 3:0 (11:5, 11:1, 12:10)
Marcos Freitas – Panagiotis Gionis 3:2 (11:1, 10:12, 5:11, 11:4, 6:1)
Hugo Calderano – Chih-Yuan Chuang 3:1 (10:12, 11:5, 11:4, 11:8)