You are currently viewing Zwycięzca Australian Open Lam Siu Hang zagra w Bydgoszczy

Zwycięzca Australian Open Lam Siu Hang zagra w Bydgoszczy

Lam Siu Hang będzie piątym tenisistą stołowym z Hongkongu, który zagra w LOTTO Superlidze. 25-letni tenisista stołowy podpisał roczną umowę z LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz.

Lam Siu Hang bardzo dobrze spisywał się kilka lat temu w barwach Warty Kostrzyn nad Odrą i Polonii Bytom. Mam nadzieję, że równie skutecznie będzie grał w naszym klubie – mówi Zbigniew Leszczyński, prezes LOTTO Polski Cukier Gwiazdy.

Azjatycki pingpongista w Warcie miał bilans w singlu 10-3 (sezon 2017/2018), a w Polonii 8-4 (2019/2020). Łącznie rozegrał 25 pojedynków, z których wygrał aż 18 (skuteczność 72 proc.).

W LOTTO Superlidze występowali także inni zawodnicy z Hongkongu, jak Ho Kwan Kit, Tang Peng, Wong Chun Ting i Ng Pak Nam.

Lam Siu Hang kilka razy grał w Polish Open, a w 2018 roku z Jiang Tianyi zajęli 2 miejsce w deblu. Z kolei w 2015 roku Lam Siu Hang i Ho Kwan Kit triumfowali w World Tourze w Australii.

W polskiej superlidze nowy zawodnik bydgoskiego klubu wygrywał w przeszłości m.in. z Wang Zeng Yi, Patrykiem Chojnowskim, Han Qiyao, Pawłem Fertikowskim, Wiacheslavem Burovem, Vasily Lakeevem i Wang Zhenem.

Dodaj komentarz