You are currently viewing Kulczycki wygrał z Kubikiem 3:1 w Bundeslidze

Kulczycki wygrał z Kubikiem 3:1 w Bundeslidze

Samuel Kulczycki i Maciej Kubik razem występowali w Olimpii-Unii Grudziądz w LOTTO Superlidze, a dziś zagrali przeciwko sobie w Bundeslidze. Kubik przegrał z Kulczyckim 1:3 (8:11, 13:11, 2:11, 6:11).

W hali w Grenzau miejscowy zespół Zugbrücke (Maciej Kubik, Feng Yi-Hsin, Patrick Baum, rezerwowy Samuel Walker) uległ 0:3 Liebherr Ochsenhausen (Samuel Kulczycki, Shunsuke Togami, Can Akkuzu, rezerwowy Fu Yong).

Dla drużyny z Ochsenhausen to 6 zwycięstwo w tym sezonie (na koncie także 3 porażki), z kolei zespół z Grenzau poniósł 7 porażkę (w dorobku również 2 wygrane).

W sezonie 2018/2019 Samuel Kulczycki i Maciej Kubik – razem z Szymonem Malickim – zdołali utrzymać Olimpię-Unię w LOTTO Superlidze.

Później młodzi zawodnicy wyjechali do Niemiec, gdzie na co dzień trenują w Ochsenhausen. Początkowo występowali w różnych klubach 2 ligi, potem wspólnie w Liebherr, a od tego sezonu Maciej Kubik broni barw Zugbrücke Grenzau, byłego klubu Andrzeja Grubby, Lucjana Błaszczyka, Stefana Dryszela.

W tym roku Samuel Kulczycki zdobył złoto w singlu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, a Maciej Kubik srebro w singlu w Mistrzostwach Europy Juniorów. Rok temu sięgnęli po złoty medal w ME Juniorów w grze podwójnej.

Na dzisiejszy mecz Maciej Kubik przyjechał z Tunezji, gdzie wywalczył srebro w turnieju drużynowym Mistrzostw Świata Juniorów (z obecnie grającymi w LOTTO Superlidze Miłoszem Redzimskim, Mateuszem Zalewskim, Alanem Kulczyckim) i brąz w grze mieszanej z Miwą Harimoto z Japonii.

Dodaj komentarz