You are currently viewing Przerwana passa… Kto pożegna się z LOTTO Superligą?

Przerwana passa… Kto pożegna się z LOTTO Superligą?

Tylko godziny pozostały do zakończenia 2022 roku. A kogo za kilka miesięcy pożegnamy z LOTTO Superligą? Od początku utworzenia profesjonalnych rozgrywek uczestniczą w nich 2 kluby: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów.

Polska Superliga Tenisa Stołowego powstała we wrześniu 2009 roku, a spółką od tego czasu zarządzali: Mariusz Baruch, Dariusz Szumacher i – od 2017 roku – Zbigniew Leszczyński.

W krajowej elicie zagrało do tej pory 25 klubów. Zmieniały się nazwy, ale wciąż wśród najlepszych są drużyny z Grodziska Mazowieckiego (najlepszy klub w historii LOTTO Superligi) i Rzeszowa. Czy dla ekipy z Podkarpacia to ostatni sezon w najwyższej klasie?

Dartom Bogoria i Fibrain KU AZS Politechnika grają 14 sezon w LOTTO Superlidze (wcześniej Wschodzący Białystok Superliga). Po raz 13 w elicie (z rzędu) występuje Petralana TTS Polonia Bytom. Nazwa tego klubu też się zmieniała, ale ekipa ze Śląska cały czas trzymała się w superligowym gronie. W tym sezonie – na co wszystko wskazuje – czeka ją walka o utrzymanie.

Na 4 miejscu w klasyfikacji zespołów jest ZKS Palmiarnia Zielona Góra. W ostatnich latach grała na zmianę w LOTTO Superlidze i 1 lidze, ale teraz bliżej jej play-off niż Grupy Spadkowej. Przy okazji, najlepsze życzenia dla legendy naszego tenisa stołowego Lucjana Błaszczyka z okazji 48 urodzin, które obchodził 28 grudnia.

Po 11 sezonów w elicie mają Energa Morliny Ostróda (obecnie w 1 lidze), Olimpia-Unia Grudziądz i Oxynet Jarosław, 10 – Dekorglass Działdowo, Energa Manekin Toruń, 9 – Poltarex Pogoń Lębork (teraz 1 liga), LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Ósmy sezon występami swojej drużyny w LOTTO Superlidze emocjonują się kibice SBR Dojlidy Białystok, a siódmy AZS AWFiS Balta Gdańsk.

Mniej startów wśród najlepszych pingpongowych drużyn mają następujące kluby: 4 – z Gorzowa Wielkopolskiego, 3 – z Zamościa, Miękini, 2 – z Kostrzyna nad Odrą, Nadarzyna, Radzynia Podlaskiego, Trzebini, Suchedniowa, a po 1 – z Frysztaka, Górek Noteckich, Warszawy, Olesna (absolutny beniaminek sezonu 2022/23).

Dodaj komentarz