You are currently viewing Drużynowy Mistrz Europy Juniorów wraca do Ostródy

Drużynowy Mistrz Europy Juniorów wraca do Ostródy

Łukasz Sokołowski, Drużynowy Mistrz Europy Juniorów z 2021 roku, wraca z Olimpii-Unii Grudziądz do Energii Morlin Ostróda.

Olimpia-Unia awansowała do Grupy Mistrzowskiej LOTTO Superligi, ale Łukaszowi Sokołowskiemu nie udało się wygrać pojedynku singlowego. Wspólnie z Ibrahimem Gunduzem wygrał z Arkadiuszem Żukiem i Jackiem Mitasem (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 2:0 w deblu.

Ten sezon dla mnie był bardzo trudny przede wszystkim mentalnie, ponieważ ciężko było mi nawiązać walkę z jedynkami przeciwnych drużyn. Z powodu braku zwycięstw spada pewność siebie. Podszedłem do tego inaczej i traktuję wszystkie mecze jako lekcje, z których wyciągałem bardzo duzo. Myślę, że z każdej sytuacji mozna wyciągać plusy – mówi Łukasz Sokołowski.

Podczas DMEJ 2021 w chorwackim Varażdinie był w zespole z Miłoszem Redzimskim, Samuelem Kulczyckim, Maciejem Kubikiem, Szymonem Kolasą; trenerem był Patryk Jendrzejewski.

Czy powrót do Ostródy oznacza, że Łukasz Sokołowski zagra w 1 lidze czy LOTTO Superlidze? Energa Morliny zajmuje obecnie 3 miejsce w Grupie Północnej.

Klub z Ostródy nadal walczy o awans, lecz będzie to bardzo ciężkie zadanie. Wierzę w chłopaków i ich potencjał. A nawet jeżeli nie uda im sie w tym roku to mam nadzieję, że ze mną w składzie w kolejnym sezonie będziemy również walczyli o awans – dodał Łukasz Sokołowski.

20-letni Łukasz Sokołowski debiutował w LOTTO Superlidze w sezonie 2021-22 w barwach ostródzkiej drużyny.

Dodaj komentarz