You are currently viewing Samuel Kulczycki najlepszy w Szczawnie-Zdroju

Samuel Kulczycki najlepszy w Szczawnie-Zdroju

Samuel Kulczycki pokonał Jana Zandeckiego 4:0 (8,9,6,6) w finale singla 35 Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w Szczawnie-Zdroju w powiecie wałbrzyskim. Brązowe medale zdobyli Jakub Stecyszyn i Kuba Kwapiś.

Wyniki półfinałów: Samuel Kulczycki – Jakub Stecyszyn 4:1 (7,-8,3,5,8), Jan Zandecki – Kuba Kwapiś 4:0 (8,8,6,8).

20-letni Samuel Kulczycki był najlepszym tenisistą stołowym dolnośląskiego turnieju. Poza grą pojedynczą, zwyciężył razem z Patrykiem Lewandowskim i Jakubem Miszkurką z Dekorglassu Działdowo w zawodach drużynowych, a także z Katarzyną Węgrzyn w mikście. Nie grał w deblu.

W finale gry mieszanej Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn pokonali Jana Zandeckiego i Aleksandrę Michalak 3:0 (9,12,3). Po brąz sięgnęli: Patryk Lewandowski i Zuzanna Błażejewicz oraz Kuba Kwapiś i Dominika Gilewska.

W deblu triumfowali Michał Małachowski/Łukasz Sokołowski po finałowym zwycięstwie nad parą Jan Zandecki/Szymon Kolasa 3:1 (8,4,-10,7).

Rezultaty 1/2 finału: Michał Małachowski/Łukasz Sokołowski – Jakub Stecyszyn/Maksymilian Miastowski 3:1 (1,-10,7,13), Jan Zandecki/Szymon Kolasa – Jakub Miszkurka/Patryk Lewandowski 3:1 (7,8,-4,7).

A już wkrótce Samuel Kulczycki, podobnie jak Jakub Dyjas, Miłosz Redzimski i Maciej Kubik, zagra w Igrzyskach Europejskich w Krakowie.