You are currently viewing Miłosz Redzimski Wicemistrzem Europy Juniorów

Miłosz Redzimski Wicemistrzem Europy Juniorów

Świetny występ Miłosza Redzimskiego, który w PreZero Arenie w Gliwicach został Wicemistrzem Europy Juniorów do lat 19. Kilka miesięcy wcześniej zdobył złoto Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 21 w Sarajewie.

Dzisiaj w półfinale Miłosz Redzimski wygrał z Holendrem Kasem Van Oostem 4:0 (11:7, 11:6, 11:6, 11:4).

W finale nasz reprezentant, jeden z najlepszych zawodników LOTTO Superligi, spotkał się z broniącym tytułu Rumunem Eduardem Ionescu. Niestety Polak przegrał 1:4 (8:11, 5:11, 11:8, 9:11, 12:14).

Po brąz w deblu sięgnęli Alan Kulczycki i Marcel Błaszczyk. W niedzielnym spotkaniu półfinałowym ulegli pingpongistom z Rumunii Dariusowi Movileanu i Eduardowi Ionescu 1:3 (11:9, 9:11, 6:11, 3:11).

Alan Kulczycki, podobnie jak Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) – obaj z rocznika 2006, występuje w LOTTO Superlidze. Jest tenisistą stołowym Oxynetu Jarosław, wypożyczonym z SBR Dojlidy Białystok.

Warto również wspomnieć o sukcesach kadetów, występujących w minionym sezonie w 1 lidze; podobnie jak wspomniany wcześniej Marcel Błaszczyk.

Patryk Żyworonek z Palmiarni Zielona Góra dotarł do trzech finałów, zdobywając złoto w deblu z Mateuszem Sakowiczem z Dekorglassu Działdowo (ostatnio w lidze grał w OSSM Gdańsk), a srebro w singlu i mikście w parze z Francuzką Gaetane Bled.