You are currently viewing Viktor Brodd czwartym Szwedem w LOTTO Superlidze

Viktor Brodd czwartym Szwedem w LOTTO Superlidze

33-letni leworęczny Viktor Brodd został czwartym Szwedem w LOTTO Superlidze. Razem z Patrykami Chojnowskim i Zatówką będzie grał w Petralana TTS Polonia Bytom.

Mam nadzieję, że w tym składzie będziemy regularnie zdobywać punkty, a nie drżeć do końca sezonu o utrzymanie – mówi Michał Napierała, menedżer bytomian.

Viktor Brodd jest bardzo solidnym zawodnikiem, Wicemistrzem Szwecji z 2022 roku. W finale przegrał z ówczesnym Aktualnym Wicemistrzem Świata (po tytuł sięgnął w barwach Dekorglassu Działdowo) Trulsem Moredardem 1:4.

Oprócz Trulsa Moregarda, w polskiej LOTTO Superlidze występowali Mattias Oversjo w Unii-AZS AWFiS Gdańsk 2016-17 oraz jeden z najwybitniejszych pingpongistów w historii Joergen Persson w Palmiarni Zielona Góra 2014-16 i 2017-18.

Viktor Brodd przegrał z Jakubem Dyjasem 3:4 w Swedish Open w 2017 roku. Z kolei rok wcześniej uległ Konradowi Kulpie 2:4 w Hungarian Open.

Nowy zawodnik Petralana TTS Polonia jest 3-krotnym Mistrzem Szwecji w deblu. Zdobywał złoto drużynowych mistrzostw w swoim kraju, Hiszpanii i Holandii. Grał też w lidze Francji.