You are currently viewing Półtora roku czekania na zwycięstwo

Półtora roku czekania na zwycięstwo

Pierwszy raz od marca 2022 roku Poltarex Pogoń Lębork zwyciężyła w LOTTO Superlidze. Beniaminek sprawił dużą niespodziankę, pokonując u siebie Oxynet Jarosław 3:0.

Pierwszy punkt zdobył Adam Dosz, który wygrał z notowanym na 56 miejscu w rankingu światowym Ukraińcem Jaroslavem Zhmudenko.

– Nie przypominam sobie, kiedy wygrałem z zawodnikiem plasującym się na podobnej lokacie w rankingu światowym. W pierwszym secie obroniłem kilka setboli, podobnie jak w trzecim, w którym przegrywałem 7:10. Myślę, że zwyciężyłem dzięki konsekwentnemu trzymaniu się taktyki. Dobrze serwowałem i odbierałem serwis przeciwnika, dzięki czemu stworzyłem sobie możliwość szybkiego ataku. Przejmowałem inicjatywę w grze – mówi Adam Dosz, dla którego to 6 sezon w lęborskiej drużynie w LOTTO Supelidze; debiutował w rozgrywkach 2014/15.

Po urodzonym 8 listopada 1996 roku Adamie Doszu wygrane zanotowali jego młodszy brat Sławomir Dosz (08.08.98) i pozyskay z Olimpii Unii Grudziądz Jan Zandecki (20.01.01).

Jan Zandecki wygrał z debiutującym w superlidze Japończykiem Yuto Kizukurim 3:2 i 6-5 w piątym secie, zaś Sławomir Dosz pokonał byłego zawodnika Poltarex Pogoni Alana Kulczyckiego 3:2 i 6-1.

– Jasiek od samego początku spotkania z Japończykiem prezentował swój wysoki poziom, który utrzymał do końca. Rozegrał znakomity mecz. Natomiast Sławek w dwóch setach grał trochę niepewnie, popełnił sporo prostych błędów. Jednak po wygraniu trzeciego seta rozluźnił się, uwierzył, że może odwrócić niekorzystny wynik, co przyniosło końcowy efekt w postaci zwycięstwa – podkreślił Adam Dosz.

Po porażkach z Dekorglassem Działdowo 1:3 i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów 1:3, zespół z Lęborka zainkasował pierwsze 3 punkty w sezonie 2023/24.

Ostatnie zwycięstwo w LOTTO Superlidze odnieśliśmy w marcu 2022 roku z Energą Morliny Ostróda 3:1 – dodał Adam Dosz, który wtedy ograł Łukasza Sokołowskiego. Dwa punkty zdobył Alan Kulczycki.