You are currently viewing Vladislav Ursu i Konrad Kulpa trenują w Arabii Saudyjskiej

Vladislav Ursu i Konrad Kulpa trenują w Arabii Saudyjskiej

Na zaproszenie wybitnego polskiego tenisisty stołowego Leszka Kucharskiego, trenera reprezentacji Arabii Saudyjskiej, Vladislav Ursu (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) i Konrad Kulpa (Energa Manekin Toruń) udali się na Półwysep Arabski.

– Najlepszy zawodnik w prowadzonej przeze mnie saudyjskiej kadrze narodowej Ali Alkhadrawi ma problemy z rywalami leworęcznymi, stąd wybór tych pingpongistów – mówi Leszek Kucharski od blisko roku pracujący w Al-Dammam nad Zatoką Perską.

Wcześniej Leszek Kucharski, który jako zawodnik zdobył medale Mistrzostw Świata i Europy, a później był trenerem kobiecej i męskiej reprezentacji Polski, prowadził ekipy narodowe Indii oraz Azerbejdżanu.

– Dziś zaczął się obóz w Al Khobar, który potrwa do 18 grudnia – dodał polski szkoleniowiec.

Mołdawianin Vladislav Ursu, od 3 lat grający w Polski Cukier Gwieździe Bydgoszcz, w tym sezonie LOTTO Superligi ma bilans 9-1 w singlu. Świetnie spisuje się również w europejskich pucharach.

Konrad Kulpa przez wiele sezonów występował w superligowych rozgrywkach, a dziś pomaga klubowi z Torunia w powrocie do elity. Zwyciężył we wszystkich 18 pojedynkach w grze pojedynczej.